Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2021 14:40
Halo Infinite
1499V

Halo Infinite nie będzie „epokowym arcydziełem”, ale gra ma zapewnić lepszą historię i rozgrywkę od Halo 5

Pod koniec 2021 roku na rynku zadebiutuje Halo Infinite i produkcja Microsoftu może być jedną z najważniejszych gier 2021 roku. W sprawie tytułu wypowiedział się jeden z byłych deweloperów 343 Industries, który podkreśla, że możemy oczekiwać lepszej produkcji od Halo 5.

343 Industries systematycznie przedstawia nowe informacje dotyczące Halo Infinite, ale dopiero za kilka tygodni powinna rozpocząć się konkretna kampania marketingowa, dzięki której zobaczymy nowe materiały z gry. Twórcy po zeszłorocznym pokazie mają wiele do udowodnienia, ale już teraz pojawił się bardzo interesujący głos w temacie pozycji – na temat strzelanki wypowiedział się jeden z byłych deweloperów. 

Fani uniwersum nie mogą oczekiwać wybitnej pozycji, ale pod najważniejszymi względami Halo Infinite jest lepszą grą od Halo 5:

„W rzeczywistości myślę, że gotowy produkt nadal będzie świetny. Historia jest znacznie lepsza, a rozgrywka bogatsza, choć cykl deweloperski trwa zbyt długo. Nie oczekujcie, że będzie to epokowe arcydzieło”.

Zeszłoroczne problemy pozycji były spowodowane zbyt wygórowaną ambicją szefów, którzy chcieli stworzyć produkcję w półotwartym świecie – z tego powodu niezbędne było rozwijanie silnika. Twórcy jednocześnie projektowali grę oraz ulepszali technologię i to podobno z tego powodu pokaz Halo Infinite był fatalny – strzelanka była prezentowana bez wielu nowych funkcji silnika, które nie były w pełni zaimplementowane.

Twórca podkreślił, że podobnie jak w wielu innych grach – pierwotna wizja Halo Infinite została w pewien sposób okrojona. Były twórca miał opracowywać kilka rzeczy „przez lata”, ale prawdopodobnie nie zobaczymy ich w ostatecznym kodzie.

Przedstawione informacje nie są specjalnie zaskakujące. Już wcześniej pojawiły się sygnały, według których szefowie 343 Industries podjęli się niezwykle trudnego zadania i właśnie z tego powodu Halo Infinite musiało zostać opóźnione. Teraz jednak twórcy otrzymali dodatkowy rok oraz nawet korzystają z pomocy doświadczonego zespołu, więc możemy mieć nadzieje, że w czerwcu shooter będzie wyglądał znacznie lepiej.

Źródło: https://twistedvoxel.com/halo-infinite-story-is-a-big-improvement-over-5-gameplay-is-richer-says-ex-halo-dev/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft