Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2021 21:19
Halo i Gearsy
827V

Halo Infinite otrzymuje pomoc od The Coalition. Studio pracuje też nad Gears 6 i nowym IP

The Coalition to kolejny zespół Microsoftu, który na przestrzeni ostatnich lat znacząco zwiększył swoje możliwości. Twórcy nie pracują teraz wyłącznie nad rozbudową Gears 5 oraz Gears 6 – studio rozpoczęło już prace nad nowym IP oraz pomaga w dokończeniu Halo Infinite.

Nie możemy podobno liczyć na szybką prezentację Gears 6, ale jak wiemy produkcja powstaje. Nie jest to w zasadzie duże zaskoczenie biorąc pod uwagę popularność serii Gears of War oraz zakończenie Gears 5, ale Jeff Grubb ujawnił dodatkowe szczegóły.

Potwierdziły się plotki, według których The Coalition pomaga przy Halo Infinite. Jest to na pewno duże wzmocnienie dla deweloperów, ponieważ twórcy Gearsów od lat potrafią zapewnić genialny system strzelania i miejmy nadzieję, że najnowsze Halo w tym temacie nie zawiedzie.

Jednocześnie redaktor wspomniał o kolejnym projekcie. The Coalition ma również pracować nad nową marką – jest to bardzo ciekawa wiadomość, ponieważ doniesienia o nowym IP rozwijanym przez zespół od Gearsów pojawiły się już w zeszłym roku. Teraz kolejna osoba potwierdza, że autorzy przygód Marcusa Fenixa otrzymali możliwość rozwijania następnego świata.

Jak wiadomo wielu deweloperów w pewnym momencie chce spróbować czegoś innego, więc twórcy decydują się opuścić nawet zgrane zespoły, by poszerzać swoje doświadczenie i wrzucić do CV inne IP. Korporacje takie jak Microsoft oraz Sony rozbudowują zespoły, by zatrzymać u siebie talenty, a jednocześnie móc wrzucić na rynek nowe marki.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-coalition-is-working-on-gears-6-and-another-project-that-is-likely-a-new-ip-rumour

Tagi: Gears 6 Halo Infinite The Coalition