Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2021 15:20
PlayStation 5
3076V

PS5 może być trudno dostępne nawet do marca 2022 roku. Sony potwierdza beznadziejną wiadomość

Nie powinniśmy liczyć na wielki wysyp PlayStation 5 w następnych miesiącach. Sony potwierdza, że zainteresowanie konsolą jest gigantyczne i obecnie korporacja nie może zagwarantować, że sytuacja z dostępnością urządzenia poprawi się do końca aktualnego roku fiskalnego.

PS5 sprzedaje się lepiej od PS4, ale możemy mieć pewność, że konsola Japończyków nie wykorzystuje swojego potencjału. Sony potwierdziło dzisiaj problemy z dostępnością półprzewodników, ale Hiroki Totoki postanowił wytłumaczyć sytuację i potwierdził fatalną wiadomość.

Dyrektor finansowy Sony ujawnił, że choć PlayStation 5 ma nadal generować lepsze wyniki od PlayStation 4, to jednak nie powinniśmy liczyć, że nagle fabryki przygotują znacznie więcej konsol.

Japończyk podczas rozmowy z inwestorami wspomniał, że jest „mało prawdopodobne”, by sytuacja poprawiła się do końca aktualnego roku finansowego, czyli do 31 marca 2022 roku. Możemy oczywiście podejrzewać, że sklepy przygotują dodatkowe egzemplarze na święta, jednak nie powinniśmy oczekiwać, że urządzenie będzie łatwo dostępne.

Hiroki Totoki wspomniał, że sytuacja może się zmienić w momencie, gdy Sony znajdzie „zasoby wtórne”, by poradzić sobie z niedoborem komponentów, lub po prostu przez zmianę w projekcie konsoli.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-says-its-unlikely-ps5-supplies-will-drastically-improve-this-year/

Tagi: dostępność playstation 5 PS5 Sony