Iza Łęcka Iza Łęcka 06.05.2021 11:03
Metro Exodus Enhanced Edition vs. Metro Exodus
2204V

Metro Exodus Enhanced Edition prezentuje się znakomicie. Porównanie grafiki pokazuje sporą różnicę w oprawie

4A Games szykuje graczy na Metro Exodus Enhanced Edition. Uruchomienie specjalnego wydania gry wymaga posiadania karty graficznej z obsługą ray tracingu, jednakże pierwsze porównania ujawniają znaczącą różnicę w oprawie. Spójrzcie także na gameplay.

4A Games już w lutym zapowiedziało przygotowanie Metro Exodus Enhanced Edition, które na dobry początek zostanie udostępnione na PC. Gra jest pierwszym tytułem, jaki wymaga od użytkowników posiadania komputera z kartą graficzną obsługującą ray tracing, natomiast wśród usprawnień wymienione są chociażby pełne wsparcie DLSS 2.0 czy opcja zmiany pola widzenia.

W bliżej nieokreślonej przyszłości ulepszone Metro Exodus zadebiutuje również na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, jednak obecnie nie zaprezentowano wersji konsolowej. Ukraiński zespół skupił się na wydaniu przeznaczonym na komputery osobiste – Metro Exodus Enhanced Edition jest dostępne od dzisiaj.

Poprzedni materiał stanowił idealne potwierdzenie, że Metro Exodus Enhanced Edition będzie prezentować się niezwykle efektownie, tymczasem możemy sprawdzić bezpośrednie porównanie scen, które ukazuje, jak wiele zmian i poprawek deweloperzy wprowadzili podczas projektowania najnowszego wydania.

Poniżej dodajemy także gameplay, który może stanowić przedsmak atrakcji dla graczy posiadających mocne PC.

Źródło: YouTube.com

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus Metro Exodus Enhanced Edition