Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2021 17:22
Metro Exodus Enhanced Edition
1796V

Metro Exodus Enhanced Edition wygląda fantastycznie. NVIDIA RTX 3090 niezbędny do najlepszych wrażeń

Poznaliśmy szczegóły premiery Metro Exodus Enhanced Edition i już teraz możemy potwierdzić, że 4A Games znacząco odświeży swoją produkcję, która zachwyci wielu graczy. Problemem jest tylko jeden – do takich przyjemności potrzebny jest bardzo mocny sprzęt.

4A Games potwierdziło, że Metro Exodus Enhanced Edition zadebiutuje 6 maja na PC. Twórcy potwierdzili, że produkcja została przygotowana, by oferować, jak najlepsze wrażenia z ray tracingu i odświeżone wydanie zadziała wyłącznie na kartach graficznych oferujących RT. Na tym samym silniku zostało przygotowane wydanie przeznaczone na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S, ale aktualnie nie znamy daty debiutu tych wersji.

Gra trafiła na warsztat do Digital Foundry, które przygotowało kompletny test pozycji i specjaliści potwierdzają – jedna z najpiękniejszych produkcji z 2019 roku została znacząco poprawiona i wskoczyła na jeszcze wyższy poziom.

Co ciekawe, Metro Exodus Enhanced Edition zostało od podstaw zbudowane dla nowych kart graficznych i tytuł działa lepiej od podstawki – wszystko jest zasługą pracy na nowym silniku.

„To jest to: pierwsza gra AAA, która będzie działać tylko na GPU obsługującym ray tracing. Metro Exodus Enhanced Edition wykorzystuje globalną iluminację RT czasu rzeczywistego z pierwszego wydania na PC, ulepsza ją w stopniu niemal generacyjnym i daje grę, która faktycznie działa szybciej niż jej poprzedniczka”.

Dziennikarze potwierdzają również, że dodanie nowego oświetlenie i przebudowanie pozycji nie wpływa na klimat. Atmosfera w Metro Exodus Enhanced Edition jest równie świetna jak w podstawowym wydaniu.

„Zestaw funkcji ray tracingu również został odnowiony pod względem jakości i ogólnej funkcjonalności. Każdy cień rzucający światło w grze bierze teraz udział w globalnym oświetleniu, więc wszystkie pochodnie, flary, lampy błyskowe i świecące zielone grzyby widzą, jak ich światło odbija się od otoczenia, co radykalnie poprawia realizm oświetlenia. W Metro Exodus 2019 w wersji RT, GI światło odbijało się tylko raz - co nadal robi wrażenie, ale nie ustępuje nieskończoności odbić światła w wersji Enhanced Edition. Jak zobaczycie na filmie, efekt jest całkowicie odmienny i jak już wspomniałem, jest to generacyjny wzrost wierności w porównaniu z pierwszą grą. W rzeczywistości, wzrost jakości jest prawie jak widok grafiki w grze w czasie rzeczywistym przekształcający się w coś zbliżonego do wstępnie renderowanej fotorealistycznej sceny”.

Studio opublikowało nowe wymagania sprzętowe i chcąc doświadczyć pozycji w najlepszej jakości – niezbędne jest posiadanie NVIDIA RTX 3090.

Metro Exodus Enhanced Edition - wymagania sprzętowe

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-inside-metro-exodus-enhanced-edition-pc-exclusive

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus Metro Exodus Enhanced Edition