Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2021 17:38
PS5 i PS Plus Collection
3447V

PS Plus Collection i PS5. Sony musi odbanować kolejne PlayStation 5

Sony przegrało w sądzie kolejną batalię i musi odbanować następne sztuki PS5. Sędzia z Brazylii jest przekonana, że firma bezprawnie zablokowała dostęp do PlayStation 5. Producent złożył apelację, ale jego wniosek został odrzucony.

W zeszłym roku gracze odkryli, że PS Plus Collection oferowane wyłącznie dla klientów PS5 można również aktywować na PlayStation 4. Niezbędna do tego była nowsza konsola PlayStation, ale dość szybko wyrósł biznes i gracze chętnie włączali świetny zestaw produkcji następnym klientom.

Sony zareagowało bardzo szybko – rozpoczęło banowanie pierwszych graczy, którzy uczestniczyli w tym procederze. Już w zeszłym roku pojawił się pierwszy wyrok zwiastujący dzisiejszą sytuację.

Japoński producent przegrał kolejny proces sądowy i sędzia z San Paulo nakazała odbanowania wszystkich PlayStation 5, które zostały odsunięte od PlayStation Network przez transakcje związane z PS Plus Collection.

Przedstawiciel Sony podkreślał, że warunki użytkownika PlayStation Plus zabraniają takich praktyk, a użytkownicy mieli świadomie naruszać zasady usługi. Sędzia nie zgodziła się z tymi argumentami, ponieważ jej zdaniem korporacja nie zadbała o odpowiednie przedstawienie zasad oraz samych kar.

Bany wymierzony przez Sony zostały określone jako „nadużycie”, które w dodatku jest sprzeczne z ochroną praw konsumentów. W rezultacie sędzia odrzuciła apelację producenta, podtrzymała wyrok i Sony musi teraz odblokować PlayStation 5, zapłacić prawnikom (około 277 dolarów) oraz poniesie koszty procesu.

Sytuacja to kolejna porażka Sony, co ma tylko potwierdzać, że zeszłoroczne bany zostały wymierzone bez podstaw prawnych. Firma może mieć jednak problem, ponieważ musi zadbać o odpowiednią aktualizację swojego regulaminu – w innej sytuacji gracze z innych krajów również mogą omijać bany.

Źródło: https://tecnoblog.net/438340/sony-recorre-mas-e-obrigada-a-desbloquear-ps5-banido-em-sp/

Tagi: playstation 5 ps plus collection ps5 Sony