Iza Łęcka Iza Łęcka 28.11.2020 01:04
PS Plus Collection
5951V

PS Plus Collection nie jest na sprzedaż. Sony zaczyna banować graczy

Nie musieliśmy długo czekać na reakcję Sony w związku ze sprzedażą dostępu do PS Plus Collection. Japończycy stworzyli znakomity pakiet i nie zamierzają z pobłażliwością traktować graczy upatrujących zysku w niezgodnym z zasadami udostępnianiu produkcji. Już pierwsi użytkownicy zostali zbanowani z PlayStation Network.

Wczoraj wspominaliśmy na portalu o spryciarzach, którzy zdecydowali się odsprzedawać dostęp do PS Plus Collection - oferty nadal obowiązują na Allegro. Jak możecie się szybko domyślić, na podobne pomysły wpadli posiadacze PS5 z innych krajów, co zmusiło Sony do szybkich działań i zakończenia procederu.

Skala owej praktyki musiała być naprawdę duża, bowiem japoński gigant wziął sprawy w swoje ręce – konta sprzedawców zostają dożywotnio zbanowane, a klienci nie będą mogli zalogować się na serwery PSN przez dwa miesiące.

Jest to szczególnie dotkliwa kara dla graczy, którzy kupili PS5 i będą zmuszeni założyć nowe konta. Mogliśmy się jednak spodziewać podobnej, zdecydowanej reakcji – w końcu Sony postanowiło wyjść naprzeciw właścicielom next-gena i skompletowało 20 świetnych gier z katalogu PS4, które zostały ulepszone, by wykorzystać moc PlayStation 5.

Poniżej możecie sprawdzić komunikat, który otrzymał jeden ze zbanowanych użytkowników. Jak określił ukarany, jedynie „pomógł” wielu posiadaczom PS4 odebrać tytuły z PS Plus Collection.

PS Plus Collection sprzedaż

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/11/sony_banning_ps5_owners_for_exploiting_ps_plus_collection

Tagi: PlayStation 4 playstation 5 playstation plus ps plus PS Plus Collection PS4 ps5 sony