Nintendo odmawia komentarza dotyczącego Nintendo Switch Pro, ale ma wyprodukować rekordową liczbę konsol

Gry
1904V
Nintendo odmawia komentarza dotyczącego Nintendo Switch Pro, ale ma wyprodukować rekordową liczbę konsol
Wojciech Gruszczyk | 03.05.2021, 08:13

Nintendo nie zamierza komentować plotek dotyczących Nintendo Switch Pro, ale według raportu redakcji Nikkei – korporacja szykuje się na największy rok w historii hybrydowej konsoli. Na rynku ma pojawić się rekordowa liczba urządzeń.

Plotki o Nintendo Switch Pro pojawiają się od wielu miesięcy, ale w ostatnim czasie kilka redakcji prezentowało konkrety: sprzęt ma otrzymać ekran OLED, na start oferować zestaw bardzo mocnych gier, wykorzystywać DLSS i samo urządzenie będzie podobno dostępne w wyższej cenie.

Teraz redakcja Nikkei dotarła do dokumentacji, według której Nintendo poprosiło swoich partnerów produkcyjnych o zwiększenie pracy i przygotowanie do 30 mln sztuk Nintendo Switcha. W prostych słowach – Nintendo w 12 miesięcy (od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku) chce wrzucić na rynek największą liczbę hybrydowej konsoli w historii.

W pierwszych dziewięciu miesiącach poprzedniego roku podatkowego (do 31 marca), Nintendo zadbało o 24 mln jednostek. Już ten rezultat był dużym wzrostem (1/3) rok do roku.

Nikkei podkreśla, że duży wzrost produkcji ma być związany ze stworzeniem konsoli „wyższej klasy”:

„Kilku pracowników przyznało nam, że rozważają rozszerzenie produkcji. Oczekuje się również, że firma doda model z wyższej klasy o wyższej jakości obrazu, a będzie to pierwszy dodatkowy model Switcha od czasu Nintendo Switch Lite, który został wydany we wrześniu 2019 roku i uczynił konsolę bardziej przenośną”.

Rzecznik Nintendo na pytanie Nikkei odmówił komentarza stwierdzając zdawkowo, że nie ma nic, co mógłby powiedzieć o „liczbie produkcji i modelach z wyższej półki”.

Nadal jednak musimy czekać na większe konkrety, jednak możemy mieć pewność, że Nintendo przygotowuje się na bardzo intensywne miesiące.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-declines-to-comment-on-latest-switch-pro-report/

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper