Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2021 08:13
Switch Lite Niebieski
1596V

Nintendo odmawia komentarza dotyczącego Nintendo Switch Pro, ale ma wyprodukować rekordową liczbę konsol

Nintendo nie zamierza komentować plotek dotyczących Nintendo Switch Pro, ale według raportu redakcji Nikkei – korporacja szykuje się na największy rok w historii hybrydowej konsoli. Na rynku ma pojawić się rekordowa liczba urządzeń.

Plotki o Nintendo Switch Pro pojawiają się od wielu miesięcy, ale w ostatnim czasie kilka redakcji prezentowało konkrety: sprzęt ma otrzymać ekran OLED, na start oferować zestaw bardzo mocnych gier, wykorzystywać DLSS i samo urządzenie będzie podobno dostępne w wyższej cenie.

Teraz redakcja Nikkei dotarła do dokumentacji, według której Nintendo poprosiło swoich partnerów produkcyjnych o zwiększenie pracy i przygotowanie do 30 mln sztuk Nintendo Switcha. W prostych słowach – Nintendo w 12 miesięcy (od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku) chce wrzucić na rynek największą liczbę hybrydowej konsoli w historii.

W pierwszych dziewięciu miesiącach poprzedniego roku podatkowego (do 31 marca), Nintendo zadbało o 24 mln jednostek. Już ten rezultat był dużym wzrostem (1/3) rok do roku.

Nikkei podkreśla, że duży wzrost produkcji ma być związany ze stworzeniem konsoli „wyższej klasy”:

„Kilku pracowników przyznało nam, że rozważają rozszerzenie produkcji. Oczekuje się również, że firma doda model z wyższej klasy o wyższej jakości obrazu, a będzie to pierwszy dodatkowy model Switcha od czasu Nintendo Switch Lite, który został wydany we wrześniu 2019 roku i uczynił konsolę bardziej przenośną”.

Rzecznik Nintendo na pytanie Nikkei odmówił komentarza stwierdzając zdawkowo, że nie ma nic, co mógłby powiedzieć o „liczbie produkcji i modelach z wyższej półki”.

Nadal jednak musimy czekać na większe konkrety, jednak możemy mieć pewność, że Nintendo przygotowuje się na bardzo intensywne miesiące.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-declines-to-comment-on-latest-switch-pro-report/

Tagi: Nintendo Nintendo Switch nintendo switch pro