Iza Łęcka Iza Łęcka 06.03.2021 04:06
Nintendo Switch Pro
5142V

Nintendo Switch Pro z ekranem OLED. Redakcja Bloomberga zdradza szczegóły

Dziennikarze Bloomberga kontynuują dochodzenie na temat nowego modelu Nintendo Switcha, dzięki uzyskaniu informacji dotyczących nowych ekranów OLED, za stworzenie których będzie odpowiadać Samsung. Producent rozpocznie masową produkcję części jeszcze w czerwcu.

Obecnie Nintendo zaprzecza plotkom oraz przeciekom dotyczącym nowego Nintendo Switcha, jednak dla nikogo nie powinno to być zbyt wielkim zaskoczeniem – Japończycy w zeszłym miesiącu udostępnili na rynku konsolę z okazji 35-lecia Super Mario Bros., natomiast w czerwcu na półkach sklepowych pojawi się egzemplarz dla fanów Monster Huntera. Wydaje się prawdopodobne, że w ciągu najbliższych miesięcy priorytetem jest sprzedaż wcześniej zapowiedzianych modeli, by w następnym kroku skupić się na przedstawieniu usprawnionego sprzętu.

Jednak redakcja Bloomberg kontynuuje swoje śledztwo – w sierpniu Takashi Mochizuki informował o mocniejszym urządzeniu, a we wrześniu wspomniał o prośbie Nintendo wysłanej do deweloperów.

Obecnie dziennikarz otrzymał dostęp do kolejnych szczegółów, bowiem jego zdaniem Samsung w czerwcu rozpocznie produkcję 7-calowych ekranów OLED, które będą przeznaczone dla nowego Nintendo Switcha. Redaktor podkreśla, że urządzenie powinno zostać ujawnione jeszcze w tym roku, a większy ekran dotykowy napędziłby sprzedaż w okresie świąt.

„Samsung Display Co. rozpocznie masową produkcję 7-calowych paneli OLED o rozdzielczości 720p już w czerwcu ze wstępnym celem produkcji niespełna miliona sztuk w miesiąc, powiedziały osoby, które poprosiły o anonimowość w związku z omawianiem wewnętrznych spraw. Wyświetlacze są przewidziane do wysyłki do montażu w okolicy lipca. Przedstawiciele Nintendo i Samsung Display odmówili komentarza”.

Bloomberg podkreśla, że wyświetlacz OLED może niezwykle pozytywnie wpłynąć na użytkowanie konsoli:

„Panel OLED będzie zużywał mniej baterii, oferował wyższy kontrast i prawdopodobnie szybszy czas reakcji w porównaniu z obecnym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym Switcha” - powiedział Yoshio Tamura, współzałożyciel firmy konsultingowej DSCC zajmującej się wyświetlaczami.

Aktualnie Nintendo Switch posiada 6,2-calowy ekran, natomiast Nintendo Switch Lite otrzymał 5,5-calowy wyświetlacz. Takashi Mochizuki zwraca uwagę, że Big N może zapewnić także mniejsze ramki, co zostanie dobrze odebrane przez sympatyków marki.

Co więcej, dziennikarz otrzymał wiadomość, że rozgrywka w 4K będzie możliwa po podłączeniu nowego Nintendo Switcha do stacji dokującej. Japończycy mieliby wybrać mniej elastyczne ekrany OLED, które są tańszą alternatywą stosowaną w high-endowych smartfonach.

Do kwestii rozdzielczości odniósł się Jeff Grubb, który uważa, że Nintendo stawia na 720p, by nowy model mógł działać dłużej:

Źródło: https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2021-03-04/nintendo-plans-switch-model-with-bigger-samsung-oled-display

Tagi: Nintendo nintendo switch Nintendo Switch Pro switch pro