Nintendo może szykować „mocny zestaw blockbusterowych gier” i nowego Switcha. Firma rozpocznie ofensywę

Gry (plotka)
1731V
Nintendo może szykować „mocny zestaw blockbusterowych gier” i nowego Switcha. Firma rozpocznie ofensywę
Iza Łęcka | 15.03.2021, 11:23

Nintendo nadal nie przedstawiło planów na końcówkę 2021 roku, tymczasem według najnowszego raportu Japończycy przygotowują się do kolejnych bardzo bogatych miesiące. Osiągnięcie rekordów będzie możliwe nie tylko dzięki nowemu urządzeniu, ale również zestawowi mocnych i wciąż niezapowiedzianych gier.

W ostatnich miesiącach Big N systematycznie notowało znakomite wyniki finansowe, ale coraz więcej mówi się, że Japończycy dążą do większych osiągnięć i lepszych rezultatów. Redakcja Bloomberga zdradza plany, wspominając jednocześnie o ciekawej wizji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nintendo Switch ma już swoje lata, ale mimo to włodarze Nintendo oczekują, że sprzedaż konsoli uplasuje się na stałym poziomie lub będzie odrobinę wyższa w porównaniu z aktualnym (rekordowym) rokiem finansowym. Zgodnie z opinią analityków to nowy Nintendo Switch z wyświetlaczem OLED zapewni korporacji bardzo dobry okres.

Dziennikarze Bloomberga otrzymali od „partnerów i dystrybutorów” istotne wiadomości – podobno firma planuje „wiele premier gier”, które zgodnie z przewidywaniami powinny spotkać się ze sporym zainteresowaniem graczy. W następnym roku fiskalnym planowana jest sprzedaż 250 mln egzemplarzy produkcji, co stanowiłoby znaczący wzrost w porównaniu z i tak rekordowymi 205 milionami kopii uzyskanymi w ostatnich miesiącach.

„Nintendo będzie musiało rozpocząć kolejny rok fiskalny bez Animal Crossing i [w czasie bez - przyp. red.] pandemii, ale to zostanie zrównoważone przez znacznie silniejszy zestaw blockbusterowych gier i nadejście nowego sprzętu” – powiedział Serkan Toto z firmy konsultingowej Kantan Games Inc.

Kolejne kapitalne rezultaty miałyby zostać osiągnięte w okresie od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku – zdaniem redaktorów Bloomberga w tym czasie zadebiutuje szereg mocnych tytułów oraz nowa wersja Nintendo Switcha. Jak wskazują plotki, urządzenie z ekranem OLED może zostać udostępnione jeszcze do końca roku.

Plany Nintendo prawdopodobnie są powiązane z działaniami Sony oraz Microsoftu – w kolejnych miesiącach następni gracze kupią PlayStation 5 i Xboksy Series X|S, więc Big N musi przygotować się do znaczącej ofensywy. Przypomnijmy, że na początku 2022 roku planowany jest debiut zupełnie nowych Pokemonów, które mogą stanowić część planów japońskiego giganta branży gier.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-15/nintendo-is-said-to-target-record-year-in-switch-game-sales

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper