Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.05.2021 09:30
Terminator: Resistance Enhanced rozmiar gry
881V

Terminator Resistance Enhanced na PS5 będzie zajmował dwa razy mniej miejsca niż wersja na PS4

Jeśli zamierzaliście nabyć odświeżoną wersję gry o Terminatorze, która ukazała się na PlayStation 4, to mamy dobrą wiadomość - będziecie potrzebowali dwa razy mniej wolnego miejsc na dysku!

Terminator: Resistance to jedna z tych gier, które podzieliły graczy. Jedni wlepiali słabe oceny i określali tytuł jako najgorszy w historii, a inni doceniali to, co przygotowało studio Teyton. Ekipa twórców postanowiła więc spróbować przekonać do siebie tę pierwszą grupę i jakiś czas temu zapowiedzieli, że projekt trafi w ulepszonej wersji na nową generację od Sony, PlayStation 5.

I poznaliśmy już pierwsza zaletę nowej wersji! Wygląda bowiem na to, że twórcy skorzystają z technologii kompresji, którą bardzo mocno zachwalano przy okazji PlayStation 5. Pierwotna wersja z poprzedniej generacji ważyła 34 GB, podczas gdy wersja na next-geny, która dopiero co zadebiutowała, zajmuje zaledwie 19 GB. Mówimy więc o blisko dwukrotnie mniejszej wadze plików!

Gra jest już dostępna na PlayStation 5, więc wszyscy zainteresowani mogą ją pobierać (obecnie kosztuje 189 złotych w PS Store). Jeśli natomiast wolicie się wstrzymać z oceną, na dniach możecie spodziewać się naszej recenzji na portalu. W międzyczasie zachęcam do sprawdzenia tekstu dotyczącego ubiegłorocznej edycji, za który odpowiadał Igor - znajdziecie ją w tym miejscu.

Źródło: https://twistedvoxel.com/terminator-resistance-enhanced-cuts-the-file-size-in-half-on-ps5-compared-to-ps4/

Tagi: Reef Entertainment Terminator: Resistance Enhanced Teyon