Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2020 17:00
Terminator PS5
1789V

Terminator: Resistance Enhanced zmierza na PS5. Twórcy wykorzystają możliwości konsoli Sony

W marcu przyszłego roku na rynku zadebiutuje Terminator: Resistance Enhanced. Gra będzie dostępna w fizycznej oraz cyfrowej wersji, a deweloperzy wykorzystają możliwości PS5. Studio planuje nawet rozbudowę historii przez rozszerzenia.

Terminator: Resistance zadebiutowało na rynku w listopadzie ubiegłego roku (przeczytajcie naszą recenzję), ale jak się okazuje – twórcy nie zrezygnowali z rozwijania produkcji. Deweloperzy właśnie zapowiedzieli prace nad ulepszonym wydaniem, które w przyszłym roku zadebiutuje na PlayStation 5.

Teyon pracuje nad Terminator: Resistance Enhanced i premiera tytułu została zaplanowana na 26 marca 2021 roku – w tym wypadku możemy liczyć na większą płynność, poprawioną oprawę, szybsze ładowanie oraz wykorzystanie możliwości DualSense. Tytuł otrzyma także aktualizacje, które dotychczas były dostępne wyłącznie na PC oraz zupełnie nowy Tryb Infiltrator (wcielimy się w kultowy model T-800).

Tak prezentują się szczegóły przedstawione przez studio:

  • W pełni zaktualizowana wersja głównej gry, w tym patch balansujący rozgrywkę i poziom trudności, wydany wcześniej na PC*. Gracze, posiadający wersję gry na PlayStation 4, otrzymają również bezpłatną aktualizację na PlayStation 5.
  • Terminator: Resistance na PS4 i Xbox One otrzymają patcha, balansującego rozgrywkę i poziom trudności, w pierwszym kwartale 2021 roku.
  • Nowy TRYB INFILTRATOR, w którym gracze mogą wcielić się w kultowy model T800 i tym razem walczyć przeciwko siłom Ruchu Oporu.
  • Szereg ulepszeń wizualnych wykorzystujących możliwości PS5, w tym rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę, tekstury o wyższej rozdzielczości, większa liczba wielokątów, teselacja, ulepszone oświetlenie i dynamiczne cienie, ulepszony postprocessing (anti-aliasing, bloom) i bardziej szczegółowe efekty cząsteczkowe.
  • Nowa funkcje PS5, w tym Game Activitites, których można używać do śledzenia postępów w misjach, wyzwalacze adaptacyjne DualSense dla broni oraz zmiana koloru na pasku świetlnym DualSense w celu odzwierciedlenia stanu zdrowia gracza.
  • 4x szybsze ładowanie

Terminator: Resistance Enhanced wyląduje nie tylko w cyfrowej dystrybucji, ale na rynku znajdziemy także dwa fizyczne wydania. W standardowym otrzymamy samą grę, ale kolekcjonerka może zainteresować fanów tego wielkiego uniwersum – sprawdźcie zawartość:

  • Steel Book 
  • Dwuczęściowy komiks „Zero Day” od Dark Horse w twardej oprawie* (wcześniej dostępny w formacie cyfrowym na PlayStation 4 i Xbox One)
  • 4 karty z postaciami i pudełko kolekcjonerskie

Studio potwierdza również, że w przyszłym roku zadebiutują fabularne dodatki, które trafią na PlayStation 5 i PC.

Terminator PS5

Źródło: Informacja prasowa: Teyon

Tagi: Reef Entertainment Terminator: Resistance Teyon