Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.05.2021 13:30
Resident Evil Village i Resident Evil 4
811V

Resident Evil Village czerpało sporo inspiracji z Resident Evil 4. Twórcy opowiadają o wpływie poprzedniczki

Przedstawiciele studia Capcom zdradzili bardzo ciekawą rzecz - spory wpływ na nadchodzącą odsłonę gry miała czwarta pełnoprawna część serii!

Resident Evil Village jest już coraz bliżej, albowiem od premiery dzieli nas zaledwie tydzień. Oznacza to, że pojawia się coraz więcej informacji na temat samej produkcji. Kilka dni temu poznaliśmy wreszcie czas rozgrywki, który na pewno ucieszył fanów serii, a zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się, że twórcy musieli być stuprocentowo pewni jakości na poprzednią generację, aby gra mogła tam trafić.

W najnowszym wywiadzie, który pojawił się na portalu IGN, dowiedzieliśmy się także, jak duży wpływ na powstanie gry miał Resident Evil 4. Okazuje się, iż tytuł bardzo mocno inspirował twórców, a najnowsza odsłona jest czymś na wzór połączenia tamtej części z Resident Evil VII: Biohazard. Świetnie ujęli to reżyser projektu, Morimasa Sato oraz producent, Tsukyoshi Kanda:

Jeśli Resident Evil 7 był rebootem, który odziedziczył DNA oryginalnego Resident Evil, to w tym przypadku [RE Village - przyp. red.] jest tak samo względem Resident Evil 4. Zaprojektowaliśmy grę i jej struktury z myślą o RE4, więc wydaje mi się, że fani znajdą mnóstwo nawiązań.

Uważamy, że Resident Evil 4 to tytuł, w którym akcja oraz walka przeszły największą ewolucję. Co ciekawe, tamta część również osadzona była w wiosce. W Resident Evil Village będzie można więc wyczuć ducha Resident Evil 4, ale w połączeniu z Resident Evil 7, które będzie fundamentem rozgrywki. To nie będzie jak ponowne włączenie czwartej części, ale fuzja RE4 i RE 7.

Trzeba przyznać, że choć brzmi to nieco pokrętnie, bez wątpienia zachęca do sprawdzenia gry. I można się cieszyć, że twórcy próbują wyciągać najlepsze elementy z minionych odsłon serii. To sprawia, że tytuł, który zadebiutuje już 7 maja, może być naprawdę udany. Cóż, pozostaje czekać na pierwsze recenzje (ta pojawi się także u nas), a potem na własną rękę wskoczyć do tego świata.

Źródło: https://www.ign.com/articles/how-resident-evil-village-is-a-direct-sequel-to-resident-evil-7-but-heavily-inspired-by-resident-evil-4-ign-first

Tagi: Capcom Resident Evil Village