Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2021 20:01
Resident Evil Village
1040V

Resident Evil Village nie trafiłby na PS4 i XOne, gdyby gra nie prezentowała oczekiwanej jakości

Capcom potwierdził, że Resident Evil Village był projektowany jako produkcja przeznaczona wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i PC. Twórcy jednak podjęli ryzyko, by przenieść pozycję na poprzednią generację. Gra musiała zaprezentować odpowiednią jakość, by mogła trafić na PS4 i XOne.

Jeszcze przed oficjalną prezentacją Resident Evil Village otrzymaliśmy przecieki, które sugerowały, że horror będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i PC. Następnie Capcom potwierdził grę i faktycznie nie zapowiedział wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Studio wspominało nawet o „next-genowym horrorze”, ale następnie pojawiły się doniesienia, które sugerowały, że firma zmieniła zdanie. Teraz Tsuyoshi Kanda w rozmowie z redakcją IGN postanowił wytłumaczyć sytuację – producent ujawnił, że na początku gra powstała tylko na najnowszy sprzęt:

„Stworzyliśmy Village jako grę na sprzęt next-genowy, ale aby uczynić ją dostępną dla większej liczby graczy, przeszliśmy przez wiele prób i błędów, aby w jakiś sposób zapewnić porównywalne doświadczenie na urządzenia poprzedniej generacji. W końcu udało nam się dostarczyć produkt wysokiej jakości również na konsole last-genowe. Mówiąc to, gdyby jakość nie była wystarczająca, nie sądzę, że gra by mogła zadebiutować”.

Bardzo możliwe, że fatalna sytuacja z dostępem do nowych konsol zmusiła Capcom do zmiany decyzji. Morimasa Sato (reżyser gry) potwierdził jednak, że nawet duża różnica w jakości pomiędzy platformami sprawiłaby, że Resident Evil Village nie trafiłby na PlayStation 4 i Xboksa One:

„Gdyby była duża różnica w jakości graficznej lub framerate, nie byłoby to coś, co moglibyśmy dostarczyć graczom, więc zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że będzie to satysfakcjonujące doświadczenie na każdej platformie”.

Przeczytajcie nasze wrażenia z Resident Evil Village.

Źródło: https://www.ign.com/articles/resident-evil-village-could-have-skipped-ps4-and-xbox-one

Tagi: Capcom Resident Evil Resident Evil Village