Iza Łęcka Iza Łęcka 22.04.2021 08:18
SIE Worldwide Studios
2467V

PS5 otrzyma „więcej ekskluzywnych gier”. Jim Ryan wspomina o przejęciu kolejnych zespołów

Posiadacze PlayStation 4 systematycznie mogli grać w dopracowane ekskluzywne gry, tymczasem Sony planuje zaoferować jeszcze więcej produkcji na wyłączność. Podczas ostatniego wywiadu Jim Ryan potwierdził plany japońskiej korporacji.

W obliczu ostatnich doniesień Jasona Schreier oraz decyzji, które zapadły w Sony, Jim Ryan mierzył się z negatywną prasą, jednak zmiana planów dotyczących odcięcia starszych platform od PlayStation Store złagodziła bojowe nastawienie społeczności. Szef marki PlayStation doskonale zdaje sobie sprawę, jakie są oczekiwania graczy PlayStation, a najnowszy wywiad stał się idealną okazją do poruszenia tematu kolejnych ekskluzywnych pozycji.

Jim Ryan w trakcie rozmowy z redakcją Nikkei wspomniał, że posiadacze PlayStation 5 mogą liczyć na największy zestaw produkcji na wyłączność:

„Po cichu, ale systematycznie inwestujemy w wysokiej jakości gry na PlayStation. Dopilnujemy, żeby generacja PlayStation 5 miała więcej ekskluzywnych produkcji niż kiedykolwiek wcześniej. Angażowaliśmy się w fuzje i przejęcia kilka razy w przeszłości, przykładowo z Insomniac Games. Nie wykluczamy takiej opcji w przyszłości”.

Włodarze Sony mają świadomość, że to właśnie gry dostępne wyłącznie na PS5 zachęcą klientów do kupowania nowej platformy, więc planowane jest zapewnienie jak największej liczby tytułów. Nadal nie wiemy, czy możemy liczyć na Days Gone 2, jednakże zespoły SIE Worldwide Studios skupiają się na pozycjach przygotowanych z myślą o PlayStation 5.

Szef PlayStation wspomniał także o kolejnych przejęciach – obecnie jesteśmy świadkami licznych rotacji oraz zmian w branży, choć nie ulega wątpliwości, że znajdą się studia, które z chęcią działałyby pod sztandarem Sony.

Źródło: Twitter: Puertorock77_

Tagi: Jim Ryan playstation 5 ps5 SIE Worldwide Studios