Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2021 20:54
Xbox Series XS
4784V

Xbox Series X|S i Xbox One ulepszone. Microsoft potwierdza szczegóły dużej aktualizacji i ujawnia nowe funkcje

Microsoft potwierdził szczegóły dużej aktualizacji Xboksów Series X|S i Xboksa One. System amerykańskich konsol otrzyma kilka nowych i ciekawych funkcji. Poznajcie szczegóły.

Microsoft ogłosił dzisiaj rozbudowanie Cloud Gamingu, a teraz możemy potwierdzić kolejną bardzo interesującą wiadomość dla posiadaczy amerykańskich konsol. Inżynierowie z Redmond przygotowali nową aktualizację, która zajmuje się usprawnieniem rozgrywki.

Na Xboksach Series X|S i Xboksie One pojawi się możliwość szybkiego pobierania tytułów – w tej sytuacji urządzenie skupi się wyłącznie na ściąganiu produkcji.

„Zespół Xbox jest podekscytowany ciągłym wprowadzaniem nowych rozwiązań, które sprawią, że konsole Xbox będzie jeszcze lepsza, w tym udoskonalaniem doświadczeń i wprowadzaniem zupełnie nowych funkcji w oparciu o Wasze opinie”.

Korporacja podkreśla, że słucha opinii społeczności i nowa aplikacja mobilna Xboksa (iOS i Android) otrzymała ponownie osiągnięcia. Od dzisiaj wybrani gracze będą mogli sprawdzać rankingi, a także dodatkowo zainteresowani wyświetlą listę achievementów na kartach poszczególnych gier – tak by ułatwić zdobywanie punktów.

Microsoft zapewni funkcję „Graj ze znajomym” – dzięki niej błyskawicznie dołączymy do sesji przyjaciela w pozycje z Xbox Game Pass lub po prostu pobierzemy produkcję, która jest właśnie ogrywana przez kumpla.

Interesująco zapowiada się również opcja, dzięki której konsola będzie rekomendować ciekawe gry – w tym wypadku sprawdzimy funkcję „Ponieważ grałeś” i wygląda na to, że będzie to działać niczym analogiczna propozycja z przykładowo platformy Netflix – choć oczywiście w tym wypadku otrzymujemy listę filmów lub seriali.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/04/19/xbox-update-april-2021/

Tagi: aktualizacja Xbox Xbox One Xbox Series X|S