Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2021 16:08
Xbox Game Pass - Cloud Gaming - iOS i PC
1713V

Xbox Game Pass na iOS i PC przez Cloud Gaming! Microsoft zaprasza do gry

Microsoft nie zwalnia i korporacja właśnie zaprosiła kolejnych graczy do rozgrywki w produkcje z Xbox Game Pass. Teraz posiadacze urządzeń Apple oraz sympatycy rozgrywki na PC będą mogli sprawdzać pozycje dzięki chmurze.

Microsoft właśnie potwierdził wyśmienitą wiadomość dla fanów rozgrywki w chmurze. Od jutra wybrani gracze otrzymają możliwość sprawdzania katalogu Xbox Game Pass na kolejnych urządzeniach – smartfonach i tabletach z iOS oraz na PC.

„Jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, w tym roku udostępnimy Xboksa większej liczbie graczy na większej liczbie urządzeń za pośrednictwem chmury. Od jutra zaczniemy rozsyłać zaproszenia do wybranych członków Xbox Game Pass Ultimate, aby rozpocząć testowanie ograniczonej wersji beta Xbox Cloud Gaming na komputerach PC z systemem Windows 10 oraz telefonach i tabletach Apple za pośrednictwem przeglądarek internetowych”.

Amerykańska korporacja podkreśla, że jest to beta dla wybranych użytkowników, którzy otrzymają dostęp do ponad 100 tytułów z Xbox Game Pass – zainteresowani skorzystają z kontrolerów na Bluetooth lub USB, a ponad 50 pozycji będzie oferować sterowanie za pomocą ekranu.

Gracze wykorzystają nową witrynę Xbox.com/play, dzięki której za pośrednictwem różnych przeglądarek (Edge, Google Chrome lub Safari) sprawdzimy szereg produkcji. Microsoft na początek chce dopracować funkcje i stworzyć spójne doświadczenia na wszystkich platformach.

Korporacja podkreśla, że chce dostarczyć gry z Xboksa na kolejnych sprzętach.

Warto przypomnieć, że Microsoft chce wykorzystać Cloud Gaming, by oferować graczom klasyczne pozycje. Sprawdźcie nasze wrażenia z rozgrywki na smartfonie.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/04/19/xbox-cloud-gaming-windows-pc-and-apple-limited-beta/

Tagi: iOS PC windows 10 Xbox xbox game pass