Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.04.2021 08:30
Age of Empires IV informacje
842V

Age of Empires 4 na nowym zwiastunie i z masą informacji. Poznaliśmy przybliżoną datę premiery

Wczoraj popołudniu odbył się ogromny pokaz Microsoftu, na którym przedstawiono masę nowych informacji na temat nadchodzącej odsłony kultowej serii gier strategicznych - Age of Empires.

Age of Empires IV to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana pozycja przez wszystkich fanów gier strategicznych. Sama seria zdążyła obrosnąć kultem, a nadchodząca część zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. Prawdziwy zalew informacji miał jednak nastąpić podczas wielkiego pokazu od Microsoftu, który odbył się 10 kwietnia, a więc wczoraj.

I tak też się stało - zostaliśmy zasypani naprawdę wieloma wiadomościami na temat gry. Po pierwsze, a co pewnie najważniejsze, poznaliśmy przybliżony okres, w którym gra zadebiutuje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do premiery dojdzie jeszcze jesienią tego roku. Oczywiście wyłącznie na PC i za pośrednictwem Windows Store, Steama oraz Xbox Game Passa.

Ekipa z Relic Entertainment przybliżyła nam także kilka szczegółów na temat samego rozgrywki i kampanii. Wiemy na przykład, że pojawią się cywilizacje Chin i sułtanatu Dehli. Zaprezentowano także jedną z czterech kampanii, gdzie dostaniemy możliwość poprowadzenia Normanów. Koniecznie rzućcie okiem na oficjalny opis tego, co właściwie zostało przygotowane w jej ramach dla graczy:

Kampania normańska opowie historię księcia Wilhelma z Normandii podczas walki o kontrolę nad Anglią z królem Haroldem. Wszystkie zacznie się od bitwy pod Hastings, a następnie będzie operować jego potomkami: Robertem, Wilhelmem II i Henrykiem I, którzy nadal walczą o to, o co stanie się z Anglią. Wszystkie klasyczne średniowieczne jednostki zostały tu [w zwiastunie zamieszczonym poniżej - przyp. red.] pokazane w akcji, od rycerzy na koniach walczących z pikinierami przez rozległe pola bitwy z zakończenie w postaci oblężenia zamku.

Jakby tego było mało, zaprezentowano widowiskowe walki oraz rozmach floty, a prawdziwą wisienką na torcie był obszerny - prawie 6-minutowy - zwiastun prezentujący rozgrywkę!

Niemniej, warto rzucić okiem na wszystkie poniższe materiały, bo pokazują, że twórcy podeszli do tematu z wielką pieczołowitością. Biorąc pod uwagę komentarze fanów, ci są zadowoleni z tego, co pokazał Microsoft. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać do jesieni!

Źródło: https://gamingbolt.com/age-of-empires-4-releases-in-fall-2021-chinese-civilization-revealed

Tagi: Age of Empires IV Microsoft Studios Relic Entertainment