Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2021 01:25
Wiedźmin Netflix
6553V

Wiedźmin otrzyma miecz z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Henry Cavill dostanie specjalny prezent z Polski

Pierwszy sezon „Wiedźmina” odbywał się między innymi na zamku w Ogrodzieńcu, więc gmina postanowiła podziękować Wiedźminowi za promocję. Henry Cavill otrzyma specjalny prezent z Polski, który na pewno będzie mu przypominał o pracy w naszym kraju.

Netflix zakończył już prace na planie drugiego sezonu „Wiedźmina” i wiele na to wskazuje, że tym razem kolejnych scen nie nagrywano w Polsce. Nie możemy jednak zapomnieć, że końcówka pierwszego sezonu została przygotowana w Ogrodzieńcu i gmina chce odpowiednio podziękować głównemu bohaterowi serialu.

Gmina zamówiła miecz, który został przygotowany przez Artura Wysockiego – kowal opowiedział o pracy w następujących słowach:

„To moje hobby. Wykucie takiego miecza to praca, która trwa kilka tygodni. Używam do tego tylko tradycyjnych narzędzi. To jest tzw. miecz półtoraręczny. Tak się mówi na tego typu broń. To dość długie miecze”

Mierzący 125 centymetrów i ważący 1,5kg miecz ma srebrne ostrze i otrzymał napis „Wykuty na Zamku Ogrodzieniec”. Autor inspirował się projektem z gry CD Projekt RED:

„To miecz wzorowany na grze „Wiedźmin Dziki Gon”. Ma srebrzoną głownię (ostra część miecza). Są na nim specjalnie dedykowane i wykute runy. Zrobiłem każdy element miecza, od klamerki po wilka”.

Jak się okazuje, serial Netflixa sprawił, że zamkiem w Ogrodzieńcu interesowali się turyści z całego świata. Sytuację skomentowała Anna Pilarczyk, burmistrz Ogrodzieńca:

„Gdy kręcono u nas „Wiedźmina” a potem odbyła się premiera, zainteresowanie zamkiem było ogromne. Mieliśmy telefony w tej sprawie z Japonii czy nawet Madagaskaru. Turyści bukowali sobie bilety, by tu przyjechać i na własne oczy zobaczyć znaną z filmu twierdzę. Wiem, że nawet niektóre biura podróży szykowały oferty związane ze zwiedzaniem miejsca, gdzie kręcono serial. Niestety, potem przyszła pandemia, która znacznie utrudniła te działania”.

Henry Cavill otrzyma miecz, który ma mu przypominać o Polsce i pracy na planie „Wiedźmina”. Będzie to na pewno ciekawy prezent – biorąc pod uwagę, że to zawsze aktor nagradza swoich współpracowników różnymi podarkami.

Źródło: https://dziennikzachodni.pl/gmina-ogrodzieniec-podaruje-filmowemu-geraltowi-z-rivii-oryginalny-wiedzminski-miecz-zostal-wykuty-przez-katowickiego-artyste/ar/c1-15532683

Tagi: Henry Cavill netflix Wiedźmin