Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2021 09:42
Final Fantasy XVI
1101V

Final Fantasy XVI może trafić nie tylko na PS5. Sony potwierdza szczegóły ekskluzywności

Sony zaktualizowało własną witrynę, potwierdzając szczegóły ekskluzywności Final Fantasy XVI. Tytuł może jednocześnie zadebiutować na dwóch platformach, jednak przynajmniej na początku będzie dostępny wyłącznie na jednej konsoli.

Na temat platform, na których znajdzie się Final Fantasy XVI, powiedziano już wiele i choć na ostatnim zwiastunie dodano adnotację o „tymczasowej ekskluzywności”, to konkretniejsze informacje zostały przedstawione przez Sony na stronie PlayStation.

Japończycy tym razem wspominają, że Final Fantasy XVI nie będzie dostępne „na innych konsolach przez określony czas”. Tym samym informacja ponownie zrodziła spekulacje, że na potencjalne wydanie przeznaczone na Xboksa Series X|S będzie trzeba zaczekać. Co więcej, nie wspomniano o edycji na PC.

Część graczy uważa, że Sony mogło zapewnić sobie wyłączność na konsole, jednak Final Fantasy XVI bez przeszkód będzie mogło znaleźć się na dwóch platformach – PS5 i PC. Wiadomość nie została w żaden sposób potwierdzona, więc podchodźmy do niej z pewnym dystansem, ale trzeba zauważyć, że producent PlayStation wywołał już pewne zamieszanie dotyczące ekskluzywności FFXVI.

Pozostaje mieć nadzieję, że Square Enix w dogodnym momencie zareaguje i, podobnie jak w przypadku Final Fantasy VII Remake, doczekamy się jasnej, oficjalnej deklaracji – wyłączność na odświeżoną historię Clouda trwa do 10 kwietnia 2021 roku.

Źródło: https://www.dualshockers.com/final-fantasy-16-pc-xbox-release

Tagi: final fantasy Final Fantasy XVI Square Enix