Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2021 13:07
Final Fantasy 16 tymczasowym exclusivem. Reklama potwierdza status gry
1583V

Final Fantasy 16 tymczasowym exclusivem. Reklama potwierdza status gry

Potwierdzają się pogłoski o tym, że Final Fantasy 16 nie trafi jednocześnie na PC i PlayStation 5. Posiadacze gamingowych komputerów będą musieli trochę poczekać na premierę tego RPG-a.

Już dziennikarze Oficial PlayStation Magazine wspominali o tym, że Final Fantasy XVI będzie tylko tymczasowym exclusivem dla PS5 i po ok. 14 miesiącach trafi również na PC.

Takie wieści potwierdził właśnie brazylijski oddział Sony. W reklamie PS5, opublikowanej przez PlayStation Brasil na YouTubie pojawia się krótki fragment dotyczący Final Fantasy XVI. Na dole kadru w 24 sekundzie materiału wideo umieszczono następujący napis:

"Gra niedostępna na innych platformach przez limitowany czas po premierze na PS5".

Rzecz jest już zatem praktycznie potwierdzona. Final Fantasy 16 przez pewien czas będzie ekskluzywne dla PS5 (prawdopodobnie przez ok. 1 rok), a później tytuł trafi na PC.

Znając tempo działania Square Enix możemy jednak raczej zapomnieć o szybkiej premierze. Naoki Yoshida niedawno stwierdził, że chce się upewnić ze swoim zespołem, że wszytko działa idealnie w FFXVI, co pewnie wskazuje na potrzebę jeszcze długiej pracy. Square Enix obiecało, że podzieli się większą dawką informacji o grze w pierwszej połowie 2021 roku. Czekamy!

 

Źródło: https://www.gamesradar.com/final-fantasy-16-pc-version-could-launch-after-the-ps5-release-according-to-sony-advert/

Tagi: Final Fantasy XVI Square Enix