Iza Łęcka Iza Łęcka 17.09.2020 13:38
Final Fantasy XVI
1602V

Final Fantasy XVI nie zadebiutuje na innych platformach? Square Enix prosi o zmianę informacji

Sony mogło podać błędną informację nie tylko w zwiastunie Demon's Souls. Square Enix wysłało do redakcji IGN sprostowanie, w którym wyjaśnia, że aktualnie nie ma planów co do premiery gry na innych platformach.

Sony rozpoczęło pokaz PlayStation 5  z przytupem, prezentując zwiastun Final Fantasy XVI, podczas którego pojawiła się nie tylko adnotacja o nagraniu materiału na PC, ale i czasowej wyłączności dla PS5. Okazuje się jednak, że Square Enix przygotowało własną wersję materiału, w której zawarta została wiadomość jedynie o premierze na PS5. Taką wersję mogliście zobaczyć w naszym newsie.

Japoński producent PlayStation w przypadku Final Fantasy XVI mógł również popełnić błąd, publikując notę, która okazała się nieprawdziwa. Redakcja IGN otrzymała informację od Square Enix, w której dosadnie zostało podkreślone, że studio „nie ma żadnych dalszych informacji na temat tego, czy Final Fantasy XVI zostanie wydane na platformy inne niż PS5”.

Świadkami podobnej sytuacji byliśmy w przypadku Demon's Souls, którego pierwszy materiał sporządzony przez Sony posiadał adnotację o czasowej ekskluzywności – tytuł miałby trafić na inne platformy, co zostało jednak szybko sprostowane.

By podkręcić nieco zainteresowanie graczy, deweloperzy Final Fantasy XVI potwierdzili, że w 2021 roku udostępnione zostaną ważne informacje o pozycji. Hiroshi Takai (reżyser) zaznaczył, że „może minąć jeszcze trochę czasu” zanim FFXVI trafi do sympatyków RPG-ów, jednak studio ciężko pracuje nad grą.

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-16-square-enix-has-no-further-information-on-other-platform-releases

Tagi: final fantasy Final Fantasy XVI Square Enix