Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.03.2021 14:00
Supermassive Games w Nordisk Games
682V

Supermassive Games nie wpadnie w ręce Sony lub Microsoftu. Nordisk Games inwestuje w twórców horrorów

Supermassive Games nie będzie kolejnym studiem w strukturze Sony oraz Microsoftu. Pomimo wciąż pojawiających się plotek, to Nordisk Games zainwestowało w deweloperów odpowiedzialnych za między innymi Until Dawn oraz antologii The Dark Pictures.

W ostatnich tygodniach pojawiały się plotki, według których Supermassive Games może w końcu trafić pod skrzydła dużego producenta lub wydawcy. Nie potwierdziły się plotki, ale twórcy faktycznie znaleźli inwestora.

Nordisk Games potwierdził nabycie mniejszościowego pakietu udziałów (30,7%) w Supermassive Games. Twórcy Until Dawn oraz antologii The Dark Pictures najwidoczniej będą w kolejnych latach tworzyć pozycje na różne platformy – tak jak to ma miejsce w innych firmach, w które duński wydawca zainwestował.

W ostatnich miesiącach Nordisk Film (firma-matka Nordisk Games) wykupił mniejszościowe lub większościowe udziały w między innymi: Avalanche Studios Group, Star Stable Entertainment, Raw Fury i MercurySteam. Supermassive Games jest już dziewiątym studiem, który spółka posiada w swoim portfelu, ale jednocześnie pierwszym z Wielkiej Brytanii.

Supermassive Games ma kontynuować rozwój narracyjnych tytułów, więc możemy oczekiwać, że dla wielu graczy wiele się nie zmieni, a dodatkowy inwestor może pomóc w rozwinięciu niektórych projektów.

Sprawdźcie nasze recenzje Supermassive Games – Little Hope, Man of Medan oraz Until Dawn.

Źródło: https://www.nordiskgames.com/journal/press-release-supermassive-games

Tagi: Supermassive Games The Dark Pictures Anthology: Little Hope The Dark Pictures: Man of Medan Until Dawn