Xbox pozyskał byłego dyrektora wykonawczego Netflixa. Duże wzmocnienie gigantów branży gier

News
761V
Xbox pozyskał byłego dyrektora wykonawczego Netflixa. Duże wzmocnienie gigantów branży gier
Kajetan Węsierski | 21.03.2021, 12:30

Wygląda na to, że Gigant z Redmont cały czas rozwija swoją gałąź związaną z branżą gier i widać to po technologiach, na które się stawia oraz osobach, które są zatrudniane.

Xbox w ostatnim czasie bardzo mocno stawia na rozwój - trend ten utrzymuje się od kilku lat, a od startu nowej generacji konsol jest to coraz bardziej zauważalne. Technologia oraz różnego rodzaju funkcje mają dla nich coraz więcej znaczenie - wystarczy wspomnieć o takich elementach jak FPS Boost czy Quick Resume, który ma wielu fanów. Co więcej, jeszcze rano pojawiła się przecież informacja o wsparciu dla Dolby Vision, które ma poprawić wrażenia z gier.

Teraz wygląda na to, że ciekawe ruchy wykonywane są także "na zapleczu". Jak bowiem doszukało się wiele portali dziennikarskich, Marcos Waltenberg poinformował na swoim profilu, na portalu LinkedIn, iż przechodzi do Xboksa. Kim jest ów mężczyzna? Byłym dyrektorem ds. marketingu w Netflixie, a wcześniej również w Foxie. Mówimy więc o bardzo doświadczonym pracowniku. Swoje przejście skomentował w następujący sposób:

Po fantastycznej 5-letniej podróży, z niezliczonymi i wspaniałymi kolegami z Netflix, z radością informuję, że dołączam do zespołu Xbox, aby kierować grupą Global Partnerships. Nie mogę się doczekać, aby uczyć się od zespołów stojących za kultową marką Xbox, produktami, usługami oraz grami (to tak wiele niesamowitych gier!). I nie mogę się doczekać, aby robić razem wspaniałe rzeczy w tak ekscytującym czasie zmian, rozwoju i nowych możliwości w tym świecie.

Marcos zostanie w Xboksie dyrektorem wspomnianej przez niego grupy Global Parnerships, która odpowiada za pozyskiwanie współprac na całym świecie i wzmacnianiu marki w oczach wielu potencjalnych partnerów - zarówno w branży technologicznej, jak i poza nią.

Źródło: https://gamerant.com/netflix-marcos-waltenberg-xbox-global-partnerships/

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper