Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.03.2021 09:30
XSX z dolby vision
1557V

Xbox Series X|S dostanie wsparcie dla Dolby Vision w grach. Funkcja jest obecnie testowana

Bardzo ciekawe informacje ujrzały wczoraj światło dzienne - wygląda bowiem na to, że w konsolach nowej generacji od Microsoftu mamy dostać Dolby Vision! 

Xbox w ostatnim czasie bardzo mocno stawia na rozwój różnego rodzaju funkcji w swoich konsolach i dokładaniu kolejnych nowinek technologicznych, które mogą poprawić doznania płynące z użytkowania sprzętów. Wczoraj pojawiły się przecież doniesienia o nowych tytułach, które zostaną usprawnione o Quick Resume, a w tygodniu mogliśmy przeczytać o dążeniu do udostępnienia Xbox Cloud dla komputerów osobistych i smartfonów z systemem iOS

Teraz okazuje się, że Microsoft zamierza kontynuować oferowanie jak najlepszych doznań, poprzez stawienie na coraz to nowsze osiągnięcia technologiczne. Jak bowiem wynika ze specjalnego raportu Forbesa, Xbox Series X oraz Xbox Series S otrzymają wsparcie dla Dolby Vision! Informacja wypłynęła od grona osób, której jako pierwsze dostają aktualizacje i nowości na swoje konsole - Alpha Ring. 

Jak możemy przeczytać, funkcja dostępna jest obecnie w czterech tytułach AAA: Borderlands 3, Gears 5, Wreckfest oraz Halo Master Chief Collection. I jest to świetna wiadomość, albowiem samo Dolby Vision to, w najprostszych słowach, kolejny krok rozwoju obrazu po HDR10. Oferuje lepsze barwy, głębię czerni oraz bardziej dopracowany kontrast. Insiderzy przekazali, że różnice rzeczywiście widać. Oczywiście należy zaznaczyć, że dla wykorzystania możliwości, potrzebne są telewizory wspierające technologię DV. 

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/03/get_ready_dolby_vision_support_is_coming_to_games_on_xbox_series_x

Tagi: Dolby Vision Microsoft technologia Xbox