Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2021 14:13
Samsung Neo QLED
1074V

Samsung Neo QLED to pierwsze telewizory z certyfikatem VDE „Gaming TV Performance”

Samsung potwierdził bardzo ciekawą wiadomość. Najnowsze Samsung Neo QLED są pierwszymi telewizorami, które otrzymały wyróżnienie od VDE i mają zapewnić „przełomową wydajność w grach”. Klienci mogą liczyć na niski input lag oraz świetny HDR.

W ostatnich dniach informowaliśmy naszych czytelników, że Samsungi Neo QLED otrzymały szereg ciekawych funkcji dla graczy, a teraz producent potwierdza istotny szczegół – starania firmy zostały wyróżnione przez VDE. Urządzenia zostały przetestowane i docenione przez niemiecki instytut kontroli.

Jak się okazuje, cztery modele z tegorocznej linii Neo QLED (QN900, QN800, QN90, QN85) są pierwszymi telewizorami w historii, które ze względu na swoje gamingowe parametry otrzymały certyfikat „Gaming TV Performance”. Sprzęt charakteryzuje się bardzo niskim input lagiem (mniej niż 10 ms w każdej scenie gry) oraz wysokim HDR (jasność przekracza 1000 nitów).

To jednak nie koniec, ponieważ Samsung zadbał o dopracowane kolory (głęboka czerń, 100% Natężenia Kolorów i 12-bitowe Przetwarzanie Obrazu) oraz takie funkcje jak Ultra Szeroki Widok w Grach i Panel Gracza – te opcje zostały przygotowane specjalnie dla entuzjastów gry na dużych telewizorach. Samsung Neo QLED oferuje również rozgrywkę w 120 Hz oraz ulepszony dźwięk dzięki połączeniu AI z z technologią Dźwięku Podążającego za Obiektem+.

Jeśli jesteście zainteresowani serią Samsung Neo QLED – wcześniej przedstawiliśmy na portalu ceny wszystkich modeli.

Źródło: Informacja prasowa: Samsung

Tagi: Samsung Samsung Neo QLED samsung qled