Droga do Unreal Engine 5. Graficzna ewolucja silnika Epic Games od 1996 do 2021 roku

Gry
1705V
Droga do Unreal Engine 5. Graficzna ewolucja silnika Epic Games od 1996 do 2021 roku
Bartosz Dawidowski | 09.03.2021, 12:23

W lutym Epic Games zachwyciło świat najnowszą demonstracją możliwości Unreal Engine, zbliżających się już do fotorealizmu. Warto spojrzeć wstecz, na długi rozwój tego silnika wizualnego, wykorzystywanego obecnie nie tylko do tworzenia gier, ale również np. seriali.

Unreal Engine, który obecnie napędza nie tylko gry, ale również takie filmowe produkcje jak "Mandalorian" doczekał się świetnego filmiku, w którym wspominane są najważniejsze etapy rozwoju rzeczonej technologii.

W filmiku od redakcji GameSpot możemy prześledzić rozwój Unreal Engine - od pierwszych "występów" tej technologii w takich produkcjach jak Deus Ex (2000), Unreal (1998) czy Unreal Tournament (1999) do tak pięknych projektów jak chociażby Final Fantasy VII Remake.

Najciekawszy w poniższym materiale wideo jest przegląd dem technicznych Unreal Engine. W 1996 roku deweloperzy ujawnili pierwsze demo swojej technologii, która już w latach 90. znacząco wykraczała poza branżowe standardy graficzne. W przeglądzie dochodzimy aż do nadciągającej wersji Unreal Engine 5, która zostanie w 2021 roku udostępniona deweloperom. Póki co wszystkie next-genowe produkcje tworzone w oparciu o narzędzia od Epic Games, tworzone są nadal na bazie Unreal Engine 4. 

Najnowsze demonstracje techniczne Unreal Engine czekają na was tutaj.

Źródło: własne

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper