Iza Łęcka Iza Łęcka 04.03.2021 09:01
Abby The Last of Us 2
5653V

The Last of Us 2 ze szczegółami najbardziej kontrowersyjnej sceny. Neil Druckmann wspomina krwawą akcję

W The Last of Us 2 deweloperzy zdecydowali się na wprowadzenie wielu głośno komentowanych wątków, jednak scena najważniejsza dla całej serii rozegrała się już na początku historii. Neil Druckmann podzielił się informacjami z pracy nad pozycją, ujawniając nietypową inspirację. [Uwaga na spoiler!]

Za chwilę poznacie szczegóły dotyczące szeroko omawianej sceny z The Last of Us Part II – jeśli wciąż nie grałeś_aś w ostatnią produkcję Naughty Dog i udało Ci się uniknąć spoilerów, prosimy, nie czytaj dalej. Ograj tytuł Sony i dopiero później zapoznaj się z treścią wiadomości.

[Ostrzegamy przed spoilerem]

W początkowych sekwencjach rozgrywki w The Last of Us 2 jesteśmy świadkami wstrząsającego obrazu, kiedy Abby brutalnie zabija Joela kijem golfowym. Wielu graczy zastanawiało się, dlaczego deweloperzy zdecydowali się na wykorzystanie przedmiotu, który niecodziennie służy jako broń, tymczasem okazuje się, że pierwotna koncepcja była zgoła inna.

Podczas wywiadu dla The Washington Post Druckmann potwierdził, że początkowo dziewczyna miała dźgać Joela nożem i go sparaliżować, wbijając ostrze w jego plecy, jednak twórcom to rozwiązanie niekoniecznie odpowiadało:

„Przez długi czas Abby wbijała Joelowi nóż w plecy, a następnie przekręcała go, aby sparaliżować mężczyznę. Ale nóż stał się bardziej atrybutem, bronią Ellie. Potrzebowaliśmy czegoś innego”.

Reżyser gry sam doświadczył urazu zadanego kijem golfowym – jako 16-latek został uderzony w tył głowy, po którym potrzebował założenia 30 szwów i nadal ma wgniecenie w czaszce. Podczas prac nad fabułą nowej przygody Ellie, postanowił zainspirować się własnymi doświadczeniami i nietypowo wykorzystać przedmiot.

Twórca The Last of Us ma przyjaciela, który interesował się golfem i pewnego razu zabrał go do ośrodka treningowego. Podczas przedstawiania zasad przez nieuwagę stanął za znajomym i został uderzony kijem. 

„Mój przyjaciel interesował się [golfem]. Zaprosił mnie na strzelnicę golfową. Pokazywał mi podstawy. Stanąłem za nim i dostałem podczas zamachu. Wszędzie była krew".

Aktualnie Naughty Dog nie potwierdziło nad jakimi grami pracuje, jednak możemy mieć pewność, że rozwijane są „fajne rzeczy”. Powstaje także serial HBO, który pozwoli fanom lepiej zagłębić się w świat „The Last of Us”.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/last-of-us-2-director-talks-about-the-golf-club/1100-6488356/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II