PSP 5G z opcją gry w produkcje z PS5? T3 dotarło do ciekawych informacji

Plotka
3168V
PSP 5G z opcją gry w produkcje z PS5? T3 dotarło do ciekawych informacji
Wojciech Gruszczyk | 23.02.2021, 21:19

Sony może opracowywać nową konsolę przenośną, która jednak nie będzie urządzeniem pokroju PlayStation Portable oraz PlayStation Vity. Według redakcji T3, PSP 5G miałoby wykorzystać bibliotekę PS5 i pozwolić graczom na mobilne granie w największe pozycje z biblioteki Japończyków.

Redakcja T3 już w 2018 roku informowała o możliwym przygotowaniu nowej konsoli Sony. Już w tym czasie wśród dziennikarzy oraz deweloperów pojawiły się informacje o „PSP 5G” i według redakcji – sprzęt może faktycznie zadebiutować, jednak nie będzie to typowa konsola pokroju PlayStation Portable lub PlayStation Vity.

Sony zdaje sobie sprawę z fantastycznych wyników Nintendo Switcha i biorąc pod uwagę rzekome udostępnienie nowszej, mocniejszej wersji, producent PlayStation może wprowadzić konkurencję w postaci PSP 5G.

Według informacji T3, Sony jest podobno bardzo mocno zaangażowane w projektowanie sprzętu, który miałby rywalizować z urządzeniem Nintendo, a jednocześnie poprawić sytuację na rynku dużych platform, ponieważ PSP 5G ma korzystać z biblioteki wcześniej wydanych urządzeń.

PSP 5G miałoby korzystać z Wi-Fi lub 5G, by zapewnić graczom możliwość rozgrywki we własne gry lub z PlayStation Now, ale niezależnie od wybranej wersji produkcji – wszystko działoby się w chmurze. W rezultacie sprzęt nie byłby bardzo drogi, ponieważ przygotowanie konsoli skupionej na streamingu jest znacznie tańsze od stworzenie normalnej platformy.

T3 podkreśla, że opiera swoje informacje na doniesieniach oraz spekulacjach, jednak Sony ma bardzo mocno inwestować w Sieć 5G, która jest już wykorzystywana w innych urządzeniach Japończyków, ale to właśnie nowa konsola miałaby w pełni wykorzystać moc chmury.

Dziennikarze podkreślają, że Sony już w 2019 roku na imprezie „Sony x 5G” wspominało o graniu za pomocą 5G – wtedy to Chen Sun z działu badań nad sieciami bezprzewodowymi wspomniał o rozgrywce:

„I jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym dodać, to gry. Możemy cieszyć się wieloma zaletami charakterystycznymi dla 5G, jak na przykład niezwykle niezawodnym, małym opóźnieniem”

Sony wciąż nie wykorzystuje w konkretny sposób 5G do swoich gier, coraz bardziej odchodzi od rynku smartfonów, więc właśnie z tego powodu pojawił się temat nowego PlayStation Portable, które zdaniem dziennikarzy miałoby być ciekawą opcją dla graczy, którzy chcą doświadczać nowych produkcji w różnych warunkach.

Na ostateczne potwierdzenie takich rewelacji musimy zaczekać, ale Waszym zdaniem – przenośna platforma do streamingu gier z PS5 i PS4 miałaby sens?

Warto przypomnieć, że Sony zapowiedziało dzisiaj powrót Play at Home (otrzymamy grę za darmo), potwierdziło prace nad nowym PlayStation VR, opóźniło premierę Gran Turismo 7 oraz zapowiedziało Days Gone na PC.

Źródło: https://www.t3.com/news/hidden-sony-psp-5g-clue-that-hints-at-a-nintendo-switch-pro-ambush

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper