PlayStation VR 2 dla PS5 oficjalnie! Sony zapowiada „następną generację VR”

Gry
4249V
PlayStation VR 2 dla PS5 oficjalnie! Sony zapowiada „następną generację VR”
Wojciech Gruszczyk | 23.02.2021, 15:11

Sony właśnie zapowiedziało „następną generację VR dla PlayStation”. Korporacja przedstawiła pierwsze szczegóły na temat urządzenia, które będzie współpracować wyłącznie z PlayStation 5. Jak widać Japończycy nie zamierzają dłużej czekać i szykują konkretną ofensywę.

Hideaki Nishino, starszy wiceprezes ds. planowania i zarządzania platformą, opublikował na blogu PlayStation wiadomość, w której wspomniał, że PlayStation VR zadebiutowało ponad 4 lata temu, ale nadszedł czas na nową wersję. Firma szykuje „VR następnej generacji”:

„Dziś mam przyjemność poinformować, że nasz system VR nowej generacji pojawi się na PlayStation 5, umożliwiając najlepsze wrażenia z rozrywki dzięki ogromnemu skokowi wydajności i interaktywności. Gracze, gdy założą nowy zestaw słuchawkowy, będą mieli jeszcze większe poczucie obecności i jeszcze bardziej zanurzą się w świecie gry.”

Inżynierowie Sony wykorzystują wiedzę, którą zdobyli dzięki PlayStation VR i ulepszą wszystkie elementy – „od rozdzielczości i pola widzenia po śledzenie i wprowadzanie danych”. Sprzęt będzie podłączany do PS5 za pomocą jednego przewodu, co pozwoli na szybką konfigurację i łatwą obsługę, a dodatkowo Japończycy chcą w ten sposób zadbać o wrażenia wizualne.

Nowe PlayStation VR otrzyma ulepszone kontrolery:

„Jedną z innowacji, którą jesteśmy podekscytowani, jest nasz nowy kontroler VR, który będzie zawierał niektóre z kluczowych funkcji bezprzewodowego pada DualSense, a także skupiał się na doskonałej ergonomii. To tylko jeden z przykładów przyszłościowej technologii, którą rozwijamy, aby dopasować się do naszej wizji zupełnie nowej generacji gier i doświadczeń VR.”

Sony jednak potwierdza, że prace nad goglami wciąż trwają i urządzenie nie zostanie wprowadzony na rynek w 2021 roku. Możemy założyć, że sprzęt wyląduje na półkach sklepowych w 2022 roku – informacje zostały ujawnione teraz, by „społeczność deweloperów rozpoczęła już pracę nad tworzeniem nowych światów”.

Hideaki Nishino podziękował również wszystkim graczom PlayStation VR za nieustanne wsparcie i potwierdził, że na rynku wciąż pojawią się interesujące tytuły (After The Fall, Sniper Elite VR i Humanity), które pozwolą graczom cieszyć się z rozgrywki na japońskich goglach.

Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku informowaliśmy o pracach nad PlayStation VR 2 – Sony miało opracowywać technologię, która ma zwalczyć nudności podczas gry i pojawił się nawet patent prezentujący nowe kontrolery.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/02/23/introducing-the-next-generation-of-vr-on-playstation/#sf243317607

Komentarze (96)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper