Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2021 15:34
Gran Turismo 7  w 2022 roku
1960V

Gran Turismo 7 nie zadebiutuje w 2021 roku! Sony opóźnia premierę wielkich wyścigów

Sony właśnie potwierdziło, że Gran Turismo 7 nie przyjedzie do posiadaczy PlayStation 5 w 2021 roku. Japończycy musieli opóźnić premierę produkcji do przyszłego roku – powodem są problemy z produkcją wywołane pandemią.

Gran Turismo 7 nie będzie jednym z pewniaków Sony na 2021 rok. Rzecznik PlayStation właśnie potwierdził redakcji GQ fatalną wiadomość – z powodu problemów wywołanych pandemią, wyścigi przyjadą do graczy dopiero w 2022 roku:

„GT7 ucierpiało z powodu problemów produkcyjnych związanych z pandemią, dlatego jego premiera zostanie przesunięta z 2021 na 2022 rok. Ze względu na trwającą pandemię, sytuacja jest dynamiczna i zmienna, a niektóre kluczowe aspekty produkcji gry zostały spowolnione w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Więcej szczegółów na temat daty premiery GT7 podamy, gdy tylko będą dostępne”

Nie jest to dobra wiadomość dla graczy, którzy kupili PlayStation 5, mając nadzieję, że tytuł zadebiutuje w następnych miesiącach. Musimy jednak zrozumieć sytuację – deweloperzy z całego świata mierzą się z wyzwaniami zdalnej pracy.

Warto przypomnieć, że Gran Turismo 7 zostało zapowiedziane w zeszłym roku i produkcja miała zadebiutować w pierwszej połowie 2021 roku, jednak firma szybko usunęła wiadomość z materiałów promocyjnych. Najwidoczniej twórcy chcą mieć pewność, że gra w dniu debiutu będzie oferować oczekiwaną jakość i z tego powodu zdecydowano się na duże opóźnienie premiery.

Źródło: https://www.ign.com/articles/gran-turismo-7-delayed-into-2022

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment