Bungie do 2025 roku zaoferuje nowe IP. Studio otworzy siedzibę w Europie

Gry
808V
Bungie do 2025 roku zaoferuje nowe IP. Studio otworzy siedzibę w Europie
Wojciech Gruszczyk | 19.02.2021, 12:40

Marka Destiny będzie jeszcze przez długi czas rozwijana, ale Bungie chcą znacznie więcej. To właśnie z tego powodu powstał nowy oddział studia i w następnych latach na rynku pojawi się nowe IP od doświadczonych deweloperów.

Destiny 2 najwidoczniej osiąga bardzo dobre wyniki, ponieważ Bungie potwierdziło duże plany. Studio zamierza do jesieni 2022 roku zwiększyć powierzchnię swojej siedziby w Waszyngtonie (z 7803 metrów kwadratowych do 19323 metrów kwadratowych). W 2022 roku zostanie także otwarte pierwsze międzynarodowe biuro w Amsterdamie i w sercu Holandii będzie mieścił się dział wydawniczy oraz marketingowy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie musimy się martwić o gry, ponieważ Bungiem ma spore plany na kilka IP:

„Oprócz budowania najnowocześniejszych obiektów, aby wspierać wzrost i rozwój swoich utalentowanych pracowników, jednym z głównych czynników napędzających ekspansję Bungie jest zwiększenie zaangażowania w długoterminowy rozwój Destiny 2, opowiadanie nowych historii w uniwersum Destiny i tworzenie zupełnie nowych światów w zapowiedzianych IP”.

Bungie zamierza w mocny sposób rozwijać Destiny, ale jednocześnie studio ma plany na nowe IP. Zupełnie nowa marka deweloperów zostanie wydana „do 2025 roku” – nie wiemy aktualnie, na jaki projekt zdecydowali się twórcy, ale możemy podejrzewać, że także w tym wypadku będzie to strzelanka. Według ofert pracy, Bungie może zapewnić kolejny looter shooter rozwijany w formie gry-jako-usługi.

Wiele na to wskazuje, że Bungie zamierza mocno rozwijać Destiny, ale jednocześnie deweloperzy nie zamykają się na jedno IP. W ostatnim czasie studio rozpoczęło Sezon Wybrańców, a wcześniej pobiło Rekord Guinnessa.

Źródło: https://www.psu.com/news/bungie-plans-a-massive-expansion-with-increased-studio-size-and-amsterdam-publishing-office-to-support-multiple-ips/

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper