Xbox i Bungie pobiły Rekord Guinnessa. Destiny 2 zostało włączone na największym projektorze

News
1371V
Xbox i Bungie pobiły Rekord Guinnessa. Destiny 2 zostało włączone na największym projektorze
Wojciech Gruszczyk | 15.12.2020, 19:28

Microsoft coraz chętniej współpracuje z Bungie. Najnowsza produkcja studia z dodatkami trafiła już do Xbox Game Pass, a teraz zdecydowano się na ciekawy pomysł. Xbox i deweloperzy Destiny 2 zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa.

Bungie jest wciąż niezależnym zespołem i podobno studio nie jest zainteresowane, by dołączyć do większej korporacji, ale jak się okazuje – twórcy uniwersum Destiny coraz chętniej współpracują z Microsoftem. Na blogu amerykańskiej korporacji pojawił się wpis dotyczący pobicia Rekordu Guinnessa w przygotowaniu „największego projektora do gier”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy okazji aktualizacji Destiny 2 do nowej generacji – jak wiadomo tytuł czerpie garściami z między innymi mocy Xboksów Series X|S. Grant Giller to snowboardzista i marzyciel, który chciał zrealizować ten projekt, więc Microsoft pomógł w przeniesieniu rozgrywki na pasmo górskie Colorado.

Xbox Series X i projektory pomogły w wyświetleniu rozgrywki na 54.8 x 32 metrowym ekranie, który możecie zobaczyć poniżej. Teraz Xbox, Bungie i wspomniany Grant Giller znajdą się w nowej Księdze Rekordów Guinnessa. Amerykańska korporacja potwierdziła, że pomimo ekstremalnie niskiej temperatury, cały niezbędny sprzęt wytrzymał i pozwolił osiągnąć wynik.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/12/15/xbox-bungie-broke-guinness-world-record-largest-projected-video-game-screen/

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper