The Sinking City na PS5 z ulepszeniami, ale brakiem bezpłatnej aktualizacji z PS4. Firma tłumaczy sytuację

News
1576V
The Sinking City na PS5 z ulepszeniami, ale brakiem bezpłatnej aktualizacji z PS4. Firma tłumaczy sytuację
Wojciech Gruszczyk | 18.02.2021, 15:36

Na PlayStation Store właśnie trafiło The Sinking City z ulepszeniami, ale posiadacze wersji z PlayStation 4 nie mogą liczyć na pobranie nowej edycji za darmo. Twórcy przedstawili informację dotyczącą pewnych problemów z wydaniem gry.

Frogwares oficjalnie potwierdziło przygotowanie The Sinking City na PlayStation 5. Premiera nowej wersji odbędzie się 19 lutego, ale w tym wypadku nie możemy liczyć na bezpłatne przejście z PS4 na PS5. Problemem okazuje się „sytuacja prawna”:

„Niektórzy z Was pytali o możliwość aktualizacji gry z wersji na PlayStation 4, ale niestety w tej chwili nie jest to możliwe.

The Sinking City na PlayStation 4 i PlayStation 5 ma różnych wydawców. W przypadku PlayStation 5, deweloperem i wydawcą gry jest Frogwares. Ponieważ gry na PS4 i PS5 mają różne identyfikatory oraz ze względu na trwającą obecnie sytuację prawną i techniczną, ta produkcja nie kwalifikuje się obecnie do aktualizacji platformy. Ponieważ sytuacja jest rozpatrywana pod kątem prawnym, na razie pozostaje ona zamrożona po naszej stronie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i nieustające wsparcie”

Twórcy chcą jednak wyciągnąć do graczy rękę i obniżyli cenę The Sinking City na PlayStation 5 do 49,99 dolarów i 64,99 dolarów za wersję Deluxe. Specjalna wersja posiada cyfrowy artbook.

Tak sytuacje komentuje szef produkcji Serge Chervonnyi:

„Jako jedyny właściciel i wydawca The Sinking City na PS5, zdecydowaliśmy się wycenić grę w sposób, który naszym zdaniem jest sprawiedliwy dla graczy w przypadku tego typu gier w danym regionie. Będziemy też uważnie przyglądać się temu, jak wycenić wszystkie nasze przyszłe premiery, tak aby stale trzymać się tego sposobu myślenia”.

Jednocześnie gracze mogą liczyć na dodatkowy rabaty – 30% obniżka została przygotowana dla klientów PlayStation Plus. Zainteresowani mogą skorzystać z oferty przez dwa tygodnie.

Frogwares potwierdziło następujące ulepszenia i funkcje dla wersji na PlayStation 5:

  • Rozdzielczość 4K (3840x2160)
  • 60 klatek na sekundę
  • Wyższa jakość wizualna
  • Poprawione czasy ładowania 
  • Dodatkowe zadania - część DLC "Merciful Madness" (dołączone do Deluxe Edition lub do kupienia osobno) 
  • Funkcje kontrolera DualSense
  • Wsparcie "Activities" w PS5

Warto przypomnieć, że The Sinking City okazało się wielkim sukcesem. Przeczytajcie naszą recenzję.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper