Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.04.2020 08:15
The Sinking City ze świetnym wynikiem
1052V

The Sinking City ogromnym sukcesem. Twórcy chwalą współpracę z Epic Games

Frogwares jest bardzo zadowolone z wyników sprzedażowych, jakie osiągnął ich zeszłoroczny hit. Twórcy cieszą się ze współpracy z Epic Games i zapowiadają kolejne detektywistyczne hity. 

The Sinking City to zeszłoroczny projekt od Frogwares, za którego wydaniem stoi ekipa z Bigben Interactive. Premiera odbiła się głośnym echem, choć w niektórych kręgach wyłącznie negatywnie, z powodu wyłączności dla platformy od Epic Games. Wiele wskazuje jednak na to, że twórcy nie żałują tej decyzji.

Jak przekazali w najnowszym wywiadzie, współpraca wyszła im na dobre, a wyniki sprzedażowe, choć nie mogą podać dokładnych numerów, okazały się niezwykłym sukcesem i znacznie przebiły to, jakie były w przypadku poprzednich produkcji traktujących o Sherlocku Holmesie: 

Ok, dla tych, którzy nie wiedzą, wydaliśmy The Sinking City na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. I choć nie możemy ujawnić dokładnych liczb, mogę powiedzieć, że gra okazała się sukcesem dla naszego studia. Sprzedaje się lepiej niż nasze poprzednie tytuły o Sherlocku Holmesie.

Nie jestem pewien, czy mogę ujawnić treść umowy handlowej (z Epic Games- przyp. red.), ale jak powiedzieliśmy wcześniej, nie zgodzilibyśmy się na warunki, gdyby nie były korzystne dla naszego studia. Ta umowa pozwoliła nam dalej robić to, co lubimy.

Przedstawiciel studia wyjawił także, że ekipa pracuje aktualnie nad pewnym projektem, ale nie mogą na ten moment potwierdzić żadnych szczegółów na jej temat. Wiemy jednak, że gra doskonale wpisze się w profil twórczy Frogwares:

Mogę potwierdzić, że nad czymś pracujemy, ale nie zdradzimy jeszcze, czym to jest. Fani najlepiej znają nas z gier detektywistycznych i ta nowa będzie pasować do profilu "Frogwares". Czy będzie to Sherlock, The Sinking City 2 czy nowa marka - tego niestety nie mogę jeszcze powiedzieć.

Jaki projekt chcielibyście zobaczyć od tych twórców? Sequel zeszłorocznego hitu, a może coś nowego? Dajcie znać w komentarzach! 

Więcej o działaniach Frogwares przeczytaj tutaj:

Źródło: https://gamingbolt.com/the-sinking-city-was-a-success-frogwares-next-game-also-detective-based

Tagi: Bigben Interactive Frogwares The Sinking City