Final Fantasy XVI bez tworzenia oczekiwań i spekulacji. Square Enix może pozytywnie zaskoczyć

News
1315V
Final Fantasy XVI bez tworzenia oczekiwań i spekulacji. Square Enix może pozytywnie zaskoczyć
Iza Łęcka | 18.02.2021, 07:00

Zapowiada się, że nie możemy liczyć na częstą publikację wiadomości o Final Fantasy XVI. Tym razem Japończycy nie planują długiej i podsycającej spore oczekiwania kampanii marketingowej, więc na konkrety dotyczące gry zaczekamy dłużej, jednak otrzymamy wszystkie potwierdzone informacje.

Final Fantasy XVI zostało zapowiedziane na zeszłorocznej imprezie Sony, ale produkcja wciąż nie została szczegółowo zaprezentowana. Square Enix najpewniej planuje zmienić strategię i w przypadku nadciągającego tytułu zdradzać będzie wyłącznie konkrety - obecnie poznaliśmy zarys fabuły i kategorię wiekową pozycji.

Naoki Yoshida (producent) podczas rozmowy z dziennikarzem The Washington Post odniósł się do tematu gry, potwierdzając jednocześnie istotny szczegół – deweloperzy „nie chcą zdradzić czegoś, co jest w połowie dopracowane i wywołać spekulacje na temat tytułu”.

Autorzy wiedzą doskonale, że poszczególne odsłony Final Fantasy mocno się różnią, więc każdy odbiorca może zwracać uwagę na inne elementy gry i nimi się ekscytować. Obecnie twórcy chcą uniknąć wspominania o jakimkolwiek aspekcie produkcji, który mógłby nie zostać dokładnie zaprezentowany, by uniknąć „tworzenia oczekiwań”.

W rezultacie, choć w zeszłym roku poznaliśmy Final Fantasy XVI, to jednak produkcja nie otrzyma długiej kampanii marketingowej, której doświadczyliśmy w przypadku Final Fantasy XV i Final Fantasy VII Remake – zespół planuje zdradzać konkrety w najdogodniejszym momencie:

„Tak więc w przypadku Final Fantasy XVI, kiedy tylko ujawnimy więcej informacji na jej temat, mamy nadzieję, że pokażemy, jaki rodzaj rozgrywki przyniesie i jakie emocje możemy wywołać”.

Przedstawiciele Square Enix najpewniej uczą się na błędach i tym razem nie zamierzają latami opowiadać o wizji gry. Na szczegóły Final Fantasy XVI przyjdzie nam zaczekać, ale możemy mieć pewność, że tym razem poznamy wyłącznie pewne doniesienia, które przedstawią grę we właściwym świetle.

Źródło: https://www.psu.com/news/final-fantasy-16-news-and-details-being-held-back-to-avoid-speculation-and-saying-something-half-baked/

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper