Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2020 11:56
Final Fantasy XVI cover
1949V

Final Fantasy XVI z klimatyczną okładką. Square Enix ujawnia bohaterów i przedstawia świat

Square Enix jest gotowe, by ujawnić kolejne elementy z wciąż owianego tajemnicą Final Fantasy XVI. Deweloperzy uruchomili stronę i opublikowali wiadomość na blogu Sony. Dzisiaj możemy poznać bohaterów oraz nowy świat.

Final Fantasy XVI zostało ujawnione na imprezie Sony i aktualnie produkcja Square Enix zmierza wyłącznie na jedną platformę – PlayStation 5. Twórcy zapowiedzieli, że chcą w przyszłym roku ujawnić część informacji o grze, tymczasem już teraz Naoki Yoshida (producent) opowiedział na łamach bloga PlayStation o podstawach nowej części.

Historia Final Fantasy XVI rozgrywać się będzie w krainie zwanej Valisthea, nad którą rozpościerają się kryształowe góry Mothercrystals. Dzięki dobrodziejstwom kryształów mogło powstać i rozwijać się wiele królestw, które różnią się między sobą kulturą, wyznawanymi wartościami oraz obyczajami, a wśród nich można wymienić między innymi the Holy Empire of Sanbreque, Iron Kingdom czy the Kingdom of Waloed. Między nacjami dochodzi do coraz większych spięć, które zagrażają i tak już niepewnemu pokojowi.

Naoki Yoshida przedstawia również trzech bohaterów. Główną postacią jest Clive Rosfield, pierworodny syn arcyksięcia jednego z królestw, który pełnić będzie rolę obrońcy (Square Enix mówi o „tarczy”) swojego młodszego brata Joshuy. To Joshua sprawia, że Clive posiada pewne specyficzne umiejętności, bowiem jest on określany mianem Dominanta czyli niezwykłej istoty dysponującej mocą Eikonu, która staje w obronie swojego narodu. Królestwa ziemi Valisthea w różny sposób traktują swoich Dominantów, niektórzy czczą ich, inni mają ich za niebezpieczną broń. Powiernikiem dwójki bohaterów jest Jill Warrick, która całe dzieciństwo przeżyła wspólnie z książętami.

Jak określa Square Enix, na opublikowanym trailerze z prezentacji Sony mogliśmy zobaczyć Eikony (Phoenix, Titan, Shiva i Ifrit), które mogą nam kojarzyć się z summonami z poprzednich odsłon Final Fantasy. Co się jednak stanie wraz z biegiem wydarzeń i jaką rolę odegrają te wyjątkowe istoty? Jak stwierdza Yoshida, na wyjaśnienia musimy jeszcze zaczekać. Sprawdźcie poniżej grafiki z gry oraz prezentacje trzech bohaterów.

Final Fantasy XVI - 1

Final Fantasy XVI - 3

Final Fantasy XVI - 4

Final Fantasy XVI - 2

Final Fantasy XVI - 5

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/10/29/introducing-the-world-and-characters-of-final-fantasy-xvi/

Tagi: Final Fantasy XVI Square Enix