Final Fantasy XVI z kategorią PEGI 18! Szykuje się najbardziej brutalna odsłona serii

Gry
1738V
Final Fantasy XVI z kategorią PEGI 18! Szykuje się najbardziej brutalna odsłona serii
Kajetan Węsierski | 27.09.2020, 09:30

Wygląda na to, że najnowsza część kultowej serii Final Fantasy będzie najbardziej brutalną w historii. Jeszcze nigdy nie nałożono na żadną odsłonę cyklu tak wysokiej kategorii wiekowej. 

Zapowiedź Final Fantasy XVI otwierała odbywający się przed tygodniem PlayStation Showcase 2020 i okazała się ogromną niespodzianką dla wszystkich fanów serii. Kilka dni temu pojawiły się natomiast kolejne pozytywne informacje, które zdradzały, że "szesnastka" znajduje się w fazie produkcji już od ponad czterech lat - oznacza to tyle, że prawdopodobnie premiera może mieć miejsce wcześniej, niż nam się wydaje. 

Jeśli wciąż mało Wam niespodzianek związanych z grą, to warto dodać, że przyznano jej najwyższą możliwą kategorię wiekową PEGI, a więc 18. Informacja pojawiła się w specjalnym e-mailu promocyjnym od Square Enix. Będzie to więc najwyższa granica wiekowa w historii kultowej serii. Wcześniej Final Fantasy Type-0 było oznaczone PEGI 16, lecz teraz będzie jeszcze brutalniej! 

Prawdopodobnie będziemy więc oglądać krew, rozszarpywanie przeciwników oraz być może sceny nagości, a nasze śmierci nie będą bynajmniej przyjemne dla oka. Szczegóły poznamy jednak dopiero wtedy, gdy w Internecie pojawi się dokładne uzasadnienie oceny ze strony PEGI. Uzbrójmy się więc w odpowiednie pokłady cierpliwości. 

Źródło: https://twitter.com/AllGamesDelta_

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper