Yakuza 4 i Yakuza 5 na PC bez maszyn do gry pachinko. SEGA nie zamierza igrać z prawem

Gry
916V
Yakuza 4 i Yakuza 5 na PC bez maszyn do gry pachinko. SEGA nie zamierza igrać z prawem
Kajetan Węsierski | 14.02.2021, 08:30

Wygląda na to, że SEGA nie zamierza narażać się ustawom hazardowym, które mogłyby w pewien sposób obejmować maszyny do gier w serii popularnej serii Yakuza.

Yakuza to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii gier, która dzięki serii udanych odświeżeń doczekała się ogromnej popularności także poza granicami Azji. Kolekcja pozycji trafiła ostatnio do usługi Xbox Game Pass i jedno jest pewne - zdecydowanie warto ją sprawdzić. A gdy już uporacie się z setkami godzin w japońskich dzielnicach, warto będzie sięgnąć również po najnowszą odsłonę, w której zmieniono nieco znaną konwencję. 

Wygląda jednak na to, że SEGA musiała zrezygnować z pewnego elementu, który bardzo lubili fani serii. Mowa o minierach związanych z automatami do gry w pachinko. Te zostały usunięte z najnowszych odświeżeń - Yakuza 4 RemasteredYakuza 5 Remastered na PC. Jak możemy przeczytać w wielu źródłach - wynika to prawdopodobnie z obaw przed ustawami hazardowymi, które mogłyby regulować ewentualne premiery w konkretnych państwach. 

Jest to jednak sytuacja bardzo ciekawa, bowiem konsolowe edycje Yakuzy 4 i Yakuzy 5 owe zadania poboczne posiadają. Jak jednak zauważyli użytkownicy forum ResetEra, Yakuza: Like a Dragon na PC także nie zawierała automatów do pachinko. Te dodane zostały dopiero w styczniowym DLC. W związku z tym bardzo możliwe, że swego rodzaju uzupełnienie pojawi się również w przyszłości dla wspomnianych tytułów. Czas pokaże 

Źródło: https://www.thegamer.com/sega-removed-pachinko-yakuza-4-5-pc/

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper