Yakuza 5 Remastered

Yakuza 5 Remastered

8,4
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.4
XONE 8.0
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
67 godzin
Premiery
Świat:
20.06.2019
Europa:
11.02.2020
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
67 godzin
Premiery
Świat:
20.06.2019
Europa:
11.02.2020

Yakuza 5 Remastered - opis gry

Yakuza 5 Remastered to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu Ga Gotoku Studio i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Był on remasterem gry, która pierwotnie ukazała się tylko na PlayStation 3.

Główne założenia nie uległy zmianie. Jako że gra jest bezpośrednią kontynuacją "czwórki", przez scenariusz przewija się wiele znanych postaci. Tych grywalnych jest pięć, podobnie jak miast, w których rozgrywa się akcja gry. Są to kolejno Tsukimino (Sapporo), mocno przemodelowane Kamurocho (Tokyo), Soutenbori (Osaka), Nagasugai (Fukuoka) i Kineicho (Nagoya). Po raz kolejny po japońskich dzielnicach włóczymy się w skórze etatowego bohatera każdej części serii, czyli Kazumy Kiryu oraz nie mniej kultowej (ale grywalnej po raz pierwszy w historii) Haruki. Dziewczyna wyrosła na apetyczną nastolatkę, wyprowadziła się z sierocińca na Okinawie i próbuje zrobić karierę jako idolka w Osace. Oprócz tej dwójki powrócą także Shun Akiyama (znów kręci jakiś biznes) i Taiga Saejima (musiał zgolić włosy i odbywa karę 3 lat więzienia po wydarzeniach z poprzedniej części gry). Piątym, zupełnie nowym bohaterem, jest niejaki Tatsuo Shinada, były bejsbolista dożywotnio zdyskwalifikowany ze względu na "chorobę hazardową".

Dzięki systemowi "Another Drama" ogrom czasu spędzamy na poznawaniu poszczególnych bohaterów poprzez wykonywanie przypisanych im questów. Pracujący jako taksówkarz Kazuma ściga się nie tylko z gangsterami po autostradzie, ale również wozi klientów, prowadząc z nimi odpowiednio punktowane dialogi. Haruka chcąc zostać idolką młodych Japonek musi nie tylko tańczyć w rytmie pięciu zróżnicowanych gatunków muzycznych (hip hop, house, "idol," jazz i rock), ale również udzielać wywiadów. Z koeli Saejima przez sporą część gry jest zmuszony polować na zwierzynę próbując przetrwać na wysoko położonych terenach górskich. Fabuła kolejny raz kręci się wokół wojny klanów (Tojo Clan vs. Omi Alliance), po zerwaniu zawartego wcześniej rozejmu. Obie strony wsparcia szukają wśród najpotężniejszych grup przestępczych rozsianych po całej Japonii, doprowadzając do wojny na niespotykaną dotąd skalę.

System walki przeszedł kolejne kosmetyczne zmiany (nowe, niezwykle efektowne QTE, oddzielne okno na supery, sojusznicy dołączający do walk, łączone kombinacje itp.), a bohaterowie dysponują teraz jeszcze bardziej brutalnymi atakami specjalnymi. Nowy silnik graficzny pozwolił na zaimplementowanie lepszej animacji - ruchy postaci są bardziej naturalne. Po ulicach miast jeżdżą samochody, obok których możemy sobie spacerować. Yakuza 5 to również cała masa różnego rodzaju mini-gierek. Oprócz wielu znanych z wcześniejszych odsłon atrakcji deweloperzy uderzyli z zupełnie nowymi. W salonach Segi można dla przykładu pograć w pełną, automatową wersję Virtua Fighter 2. Niebiescy w ramach partnerskiej umowy z Namco Bandai udostępnili też w swoich wirtualnych salonach grę Taiko Drum Master (rytmiczne uderzanie w bębenki). Z nowości warto wspomnieć także o wyścigach kurczaków, możliwości wcielenia się w rolę kucharza czy bitwie na śnieżki widzianej z perspektywy pierwszej osoby. Powróciło też między innymi wyrywanie hostess, których tym razem jest aż 15 (po trzy w każdym mieście). W jedną z nich wcieliła się Sakura Kiryu, była gwiazda porno. 

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper