Yakuza 4 Remastered

Yakuza 4 Remastered

8,0
26 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 7.9
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
48 godzin
Premiery
Świat:
17.01.2019
Europa:
29.10.2019
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
48 godzin
Premiery
Świat:
17.01.2019
Europa:
29.10.2019

Yakuza 4 Remastered - opis gry

Yakuza 4 Remastered to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu Ga Gotoku Studio i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Był on remaster gry, która pierwotnie ukazała się tylko na PlayStation 3.

Głównie założenia nie uległy zmianie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Yakuzy 4 rozpoczyna się niedługo po zakończeniu „trójki”. Po raz pierwszy w serii gracz śledzi losy czterech bohaterów. Są to: właściciel firmy Sky Finance Shun Akiyama, zbiegły więzień Taiga Saejima, uzależniony od hazardu Masayoshi Tanimura oraz główny bohater poprzednich części, prowadzący sierociniec na Okinawie Kazuma Kiryu. Fabuła, mimo że rozbita na cztery epizody, zazębia się w ostatnim akcie, a wspólnym motywem dla historii każdego bohatera jest postać tajemniczej kobiety, niejasna przeszłość uciekiniera Saejimy oraz grupa wysoko postawionych funkcjonariuszy policji, których podejrzana działalność zagraża mafijnej rodzinie Tojo.

Rozgrywka w Yakuzie 4 nie zmieniła się względem poprzedniej części, choć twórcy starali się ją nieco urozmaicić. Każda z czterech postaci preferuje inny styl walki, przez co należy poświecić znacznie więcej czasu niż dotychczas, aby dostatecznie opanować każdą z nich. Przemierzając miasto w skórze Saejimy należy unikać policji, dlatego grając tą postacią przemieszczamy się najczęściej kanałami oraz podziemnymi parkingami. Grając jako Shun gracz zarządza podupadającym hostess-klubem, co wiąże się ze znalezienie na mięście dziewczyn oraz wytrenowaniem ich. Cała zabawa polega na odpowiednim doborze ubrania, fryzury, akcesoriów i makijażu oraz zagospodarowania czasu pracy dziewczyn. Shunowi przyjdzie również pomagać lokalnej społeczności (lumpom, sklepikarzom itd.) zdobywając w ten sposób ich przyjaźń i szacunek.

Z zupełnie innej perspektywy patrzymy na ulice Kamurocho w skórze Tanimury. Jako skorumpowany policjant ma on nie tylko szeroki dostęp do dóbr w "chińskiej" dzielnicy, ale nie odmawia również brawurowych akcji prewencyjnych (w zlokalizowaniu "punktów zapalnych" pomogą mu specjalne komunikaty radiowe wyświetlane na dole ekranu). Stawkę zamyka Kazuma, który czyści miasto z panoszących się pod jego nieobecność gangów i pomaga kilku swoim starym znajomym. Aby zdynamizować rozgrywkę, deweloper zaimplementował dodatkowe sekwencje Quick Time Events, m.in. podczas ucieczek i pościgów. W przypadku „czwórki” Sega nie wycięła prawie żadnych mini-gier, które były obecne w japońskiej wersji, w związku z czym na brak dodatkowych atrakcji nie można narzekać.

Do dyspozycji gracza oddano karaoke (sporo nowych utworów z wokalem), możliwość podrywania hostess, kąpiele w gorących źródłach, ping-pong, klub ze striptizem, odświeżoną wersję UFO Catchera (łapka), szkółkę masażu, dwie części Boxeliosa (strzelanina w salonie Segi), golf, bilard, baseball, kręgle, rzutki, łowienie ryb, kasyno, kości, hanafudę czy nowe automaty z patchinko. Sega nie wycięła też z angielskiej wersji gry takich mini-gier jak shogi i mahjong, czym zaskarbiła sobie uznanie fanów

Wideo - Yakuza 4 Remastered

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper