Gry za 349 zł nie są problemem. Gracze chętnie kupują pozycje w nowym standardzie

News
2880V
Gry za 349 zł nie są problemem. Gracze chętnie kupują pozycje w nowym standardzie
Iza Łęcka | 11.02.2021, 12:40

Jeszcze kilka miesięcy gracze bardzo głośno krytykowali wzmianki o płaceniu za gry 349 zł. Jak się jednak okazuje, wyższy standard cenowy został dobrze przyjęty, a najlepszym tego potwierdzeniem jest NBA 2K21, czyli produkcja, która jako pierwsza została drożej wyceniona.

Wydawca NBA 2K21 jako pierwszy zapowiedział dostarczenie na rynek produkcji w wyższej cenie. Koszykówka Visual Concepts nie otrzymała bezpłatnej aktualizacji z PlayStation 4 na PlayStation 5, czy Xboksa One na Xboksy Series X|S – za tę opcję gracze musieli ponownie sięgnąć głęboko do kieszeni.

Fani marki nie szczędzili gorzkich słów i narzekali na działania wydawcy. Co więcej, pojawiały się opinie o możliwym bojkocie gry, które w ostateczności nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. NBA 2K21 do końca roku osiągnęło bardzo wysoki rezultat (8,1 mln sprzedanych egzemplarzy w sklepach), a możemy przypuszczać, że wyniki będą coraz lepsze.

Do końca września 2K Games informowało o 5 mln egzemplarzy NBA 2K21, natomiast ponad 3 mln kopii udało się sprzedać w następnym kwartale – w międzyczasie zadebiutowały konsole nowej generacji.

Wydawca nie potwierdza dokładnej ilości produkcji w wersji na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S, tymczasem musimy wziąć pod uwagę, że nawet w pierwszym wyniku (5 mln) mogły znaleźć się edycje na next-geny, gdyż sympatycy sportowych tytułów mogli decydować się na wydania, które oferowały możliwość zagrania przykładowo na PS4 i PS5.

Warto przypomnieć, że według przedstawicieli 2K Games wyższy standard cenowy reprezentuje „wartość” NBA 2K21.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/02/nba_2k21s_ps5_price_hike_hasnt_hurt_the_series_sales

Komentarze (246)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper