Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2020 16:24
PS5 i Xbox Series X kontorlery
8240V

Gry na PS5 i Xbox Series X będą droższe? Cena NBA 2K21 negatywnie zaskakuje

Sprawdza się czarny scenariusz analityków. NBA 2K21 to pierwsza produkcja, której wersja na nową generację będzie droższa. Jeśli wydawcy i producenci podążą tą drogą, gracze mogą bardzo głośno narzekać.

2K Games małymi krokami szykuje graczy na premierę NBA 2K21 i właśnie potwierdzono ważną wiadomość – 4 września koszykówka zadebiutuje na aktualnej generacji. Twórcy oczywiście przygotowują także wydanie na next-geny i w tym wypadku gracze otrzymają „wersję stworzoną od podstaw”. To właśnie z tego powodu gra będzie droższa o 10 dolarów (5 euro). Warto zwrócić uwagę, że podwyżka ceny w Europie jest mniejsza – będzie to tylko 5 euro względem 10 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Cena NBA 2K21 na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha i Stadię to standardowe 59,99 dolarów, a na PlayStation 5 i Xboksa Series X to dokładnie 69,99 dolarów.

Gracze mogą sięgnąć po wersję, dzięki której skorzystamy z aktualizacji (PS4 do PS5 i Xbox One do Xboksa Series X), ale w tym wypadku musimy zapłacić 100 dolarów. Wydawca zrezygnował ze wsparcia Smart Delivery lub odpowiednika od Sony. Warto dodać, że wersja na PC jest stworzona na podstawie edycji z aktualnej generacji.

Jak wiadomo tworzenie nowoczesnych gier jest coraz droższe i właśnie o tym problemie wspominał ostatnio Shawn Layden, który nawoływał do tworzenia „krótszych gier”. Były szef PlayStation wspominał, że w pewnym momencie produkcje będą musiały zdrożeć.

NBA 2K21 zostało zapowiedziane na The Future of Gaming – wtedy to Sony pokazywało zwiastun z PlayStation 5.

PS5 i Xbox Series X ceny gier

Zaprezentowano również specjalne wydanie:

Źródło: https://www.ign.com/articles/nba-2k21-release-date-ps5-xbox-series-x-special-kobe-bryant-mamba-forever-edition-cover-star-zion-williamson-damian-lillard

Tagi: 2K Games nba 2k21 playstation 4 PlayStation 5 ps4 PS5 Visual Concepts xbox one xbox series x