Cena NBA 2K21 na PS5 i Xbox Series X reprezentuje „wartość” gry. Gracze narzekają, 2K Games odpowiada

News
2178V
Cena NBA 2K21 na PS5 i Xbox Series X reprezentuje „wartość” gry. Gracze narzekają, 2K Games odpowiada
Iza Łęcka | 03.07.2020, 13:31

Po serii negatywnych opinii graczy o wyższej cenie NBA 2K21 na PS5 i Xboksa Series X, rzecznik 2K Games skomentował i wyjaśnił burzliwą kwestię. Jego zdaniem produkcja na nowej generacji zaoferuje wiele nowości, dlatego nowa cena jest „uczciwym odzwierciedleniem wartości”.

Wczorajsze ogłoszenie ceny NBA 2K21 spotkało się z niemałą wrzawą, bowiem produkcja na nową generację będzie droższa. Już wkrótce kolejni wydawcy mogą podążyć tą drogą i zaoferować wyższe ceny gier na PS5 i Xboksa Series X. Choć nic jeszcze nie zostało przesądzone, słowa rzecznika 2K Games mogą jedynie zachęcić następnych wydawców do proponowania droższych tytułów.

Gracze bardzo negatywnie zareagowali na decyzję 2K Games i nie szczędzili krytycznych słów. W odpowiedzi na wszelkie niejasności korporacja wydała oświadczenie, które zostało przedstawione przez redakcję Wccftech:

„Sugerowane ceny detaliczne 2K za swoje gry mają odzwierciedlać oferowaną wartość. Biorąc pod uwagę wysoką regrywalność produkcji oraz wiele nowych dodatków i ulepszeń możliwych tylko na konsolach nowej generacji, uważamy, że nasza zaktualizowana sugerowana cena detaliczna uczciwie odzwierciedla wartość NBA 2K21.”

Warto przypomnieć, że dla nowej generacji cena NBA 2K21 w Europie będzie wyższa o 5 euro względem 10 dolarów w Stanach Zjednoczonych. Na Starym Kontynencie różnica cen będzie mniejsza.

Wyciągając wnioski z przedstawionego stanowiska, możemy przypuszczać, że ceny niektórych gier na nową generację mogą być wyższe – w końcu deweloperzy zapewnią lepszą oprawę, wsparcie ray tracingu czy też nawet dorzucą kilka dodatkowych elementów do rozgrywki. Na pełne potwierdzenie nowego standardu przyjdzie nam jeszcze zaczekać, ale szczegóły powinny zostać ujawnione w następnych tygodniach – gdy firmy wrzucą swoje next-genowe gry do sklepów.

Źródło: https://wccftech.com/nba-2k21-to-cost-10-more-on-next-gen/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych