Starlink w Polsce. Znamy wysoką cenę internetu od Elona Muska!

News
3833V
Starlink w Polsce. Znamy wysoką cenę internetu od Elona Muska!
Iza Łęcka | 11.02.2021, 09:38

Internet satelitarny Elona Muska dociera do kolejnych krajów i również mieszkańcy Polski mogą zamówić niezbędny sprzęt zapewniający dostęp do Starlinka. Tanio nie jest, ale propozycja firmy SpaceX może zainteresować niektórych klientów.

Starlink to internet satelitarny SpaceX. System zaproponowany przez amerykańską firmę składa się z około 12 tysięcy satelitów umieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Zadaniem projektu jest dostarczenie łączności internetowej na całym globie, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma technicznych możliwości na powszechny dostęp do Sieci.

Usługa znajduje się obecnie w fazie bety, jednak już teraz użytkownicy mają korzystać z prędkości przesyłu danych od 50 Mb/s do 150 Mb/s. Starlink ma jednak odznaczać się coraz lepszymi osiągami – wszystko w miarę upływu czasu, gdy firma będzie rozwijać infrastrukturę, instalując kolejne stacje naziemne oraz wysyłając następne satelity.

Wizja Elona Muska brzmi intrygująco, ale tak jak mogliśmy się spodziewać – Starlink nie będzie najtańszą propozycją. Sprzęt niezbędny do korzystania z usługi został wyceniony na 2269 zł, dostawa z obsługą kosztuje 279 zł, a za dostęp do internetu SpaceX klienci będą miesięcznie płacić 449 zł.

Tak jak zapowiedział dyrektor generalny, Starlink będzie dostępny na całym świecie w tej samej cenie – wskazane kwoty jedynie różnicują koszty dostawy oraz podatki.

Starlink w Polsce. Znamy wysoką cenę internetu od Elona Muska!

Źródło: https://antyweb.pl/starlink-mozna-juz-zamawiac-na-adres-w-polsce

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper