Tencent umacnia pozycję w Bohemia Interactive. Twórcy Vigor i DayZ uspokajają fanów

Gry
672V
Tencent umacnia pozycję w Bohemia Interactive. Twórcy Vigor i DayZ uspokajają fanów
Bartosz Dawidowski | 10.02.2021, 11:19

Chińscy giganci coraz intensywniej wgryzają się w rynek gier w Europie i Ameryce Północnej. Tym razem Tencent wykupił kolejne udziały w znanym studiu Bohemia Interactive.

Tencent przejął już w dużej mierze m.in. Klei Entertainment (autorów Don't Starve), ekipę Digital Extremes (Warframe), japońskie studio Platinum czy Marvelous i dalej kontynuuje swoja ekspansję.

Tym razem chińska firma wzmocniła swoją pozycję w Bohemia Interactive. Już w czerwcu 2020 roku pisaliśmy, że Tencent zainwestował w czeskie studio, odpowiedzialne m.in. za Vigor, Operation Flashpoint czy serię ARMA ok. 250 mln dolarów. Teraz chiński gigant wyłożył kolejną, niesprecyzowaną sumę. Wygląda jednak na to, że czeska firma podlega już w dużej mierze chińskiej korporacji.

Szef Bohemia Interactive Marek Spanel podkreśla, że jego firma utrzyma niezależność działania i że pracować w niej będzie obecny skład pracowników. Pierwszym działaniem Bohemia ma być teraz przeniesienie pecetowego Ylands na rynek chiński. Yladns to sandboksowa platforma do tworzenia własnych projektów gamingowych - trochę w stylu Dreams z PS4.

"Cieszymy się z zacieśnienia współpracy z Tencent, jedną z najważniejszych firm świata. Nie możemy się już doczekać stworzenia nowej generacji gier przy wsparciu tak silnego partnera" - powiedział Marek Spanel, szef Bohemia.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-02-09-arma-and-dayz-dev-bohemia-insists-it-will-continue-to-operate-independently-after-tencent-investment

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper