Tencent zainwestował ponad 250 mln dolarów w Bohemia Interactive. Chiński gigant przejmuje kolejne studia

News
1097V
Tencent zainwestował ponad 250 mln dolarów w Bohemia Interactive. Chiński gigant przejmuje kolejne studia
Bartosz Dawidowski | 03.06.2020, 10:34

Chiński gigant Tencent coraz intensywniej inwestuje w europejskie, japońskie i amerykańskie firmy tworzące gry. Po wylożeniu pieniędzy na PlatinumGames, Marvelous i OtherSide (które szykuje System Shock 3) Tencent znów inwestuje w branżę gier. 

Tym razem Tencent zainteresował się zdolną ekipą Bohemia Interactive. Wg pierwszych informacji chiński wydawca wykupił aż 80% udziałów w Bohemia Interactiv za ok. 260 mln dolarów.

To oczywiście szansa na rozwój autorów DayZ i serii ARMA. Miejmy tylko nadzieję, że Tencent nie skieruje firmy na smartfonowe tory i że studio będzie mogło nadal tworzyć bardzo ambitne przedsięwzięcia, takie jak np. ARMA 3, która poszła w symulacyjne ślady wyznaczone przez kultowe Operation Flashpoint.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Tencent zainwestował już w wiele znanych firm tworzących gry. Chiński gigant posiada 80% udziałów w Supercell i 80% w Grinding Gear Games, 40% udziałów w Epic Games, 36% w Fatshark, 30% w Fundom, 20% w Marvelous, 11% w Bluehole i ok. 5% w Ubisoft oraz Activision Blizzard. Niedawno Tencent zainwestował też dużą, niesprecyzowaną sumę w PlatinumGames i w OtherSide Entertainment. W ten sposób chińska firma ma coraz większy wpływ na obecny kształt branży gier.
 

Źródło: Reuters

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper