Microsoft zamierza przejąć Paradox Interactive? Korporacja ma prowadzić rozmowy ze studiem

Plotka
2197V
Microsoft zamierza przejąć Paradox Interactive? Korporacja ma prowadzić rozmowy ze studiem
Wojciech Gruszczyk | 08.02.2021, 19:47

Microsoft finalizuje przejęcie Bethesdy, ale najwidoczniej korporacja szykuje kolejne wzmocnienia. Według najnowszej plotki – Amerykanie prowadzą rozmowy z Paradox Interactive, dzięki którym deweloperzy pracujący nad takimi markami jak Crusader Kings mogą dołączyć do Xbox Game Studios.

Microsoft wyczekuje oficjalnie na zgodę, by przyłączyć do swojej korporacji studia Bethesdy, ale jak wiadomo deweloperzy są już gotowi, by pracować na zlecenie Phila Spencera. Możemy jednak przypuszczać, że Amerykanie nie zamierzają zwalniać i szukają kolejnych bardzo interesujących wzmocnień.

Nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, ale w trakcie TheXboxEra Podcast pojawiła się wzmianka dotycząca ciekawej współpracy. Według jednego z informatorów – pracownicy Xboksa prowadzą rozmowy z Paradox Interactive, dzięki której studio zostanie przejęte lub przynajmniej do katalogu Xbox Game Pass trafią kolejne gry Szwedów.

Już teraz Paradox Interactive chętnie oferuje swoje pozycje do katalogu usługi, jednak najwidoczniej Microsoft chce znacznie więcej. Nie możemy mieć pewności, jak zakończą się negocjacje, ale trzeba przyznać, że szwedzkie studio wygląda interesująco.

Paradox Interactive zajmuje się wydawaniem oraz tworzeniem gier – dział Paradox Development Studio specjalizuje się w strategiach i w ostatnich latach zespół opracował między innymi: Crusader Kings III, Imperator: Rome, Hearts of Iron IV czy też Europa Universalis IV.

Źródło: https://www.somosxbox.com/negociaciones-con-paradox/890646

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper