Bethesda jest przygotowana na przejęcie przez Microsoft. James Altman mówi o wielkiej transakcji

News
1399V
Bethesda jest przygotowana na przejęcie przez Microsoft. James Altman mówi o wielkiej transakcji
Wojciech Gruszczyk | 05.02.2021, 17:14

Bethesda wczoraj potwierdziła smutną wiadomość. Robert A. Altman zmarł, a w Sieci pojawiły się pytania dotyczące transakcji pomiędzy korporacją a Microsoftem. James Altman opublikował ważną wiadomość, w której potwierdził, że firma jego ojca jest gotowa na przejęcie.

Odejście Roberta A. Altmana wstrząsnęło wieloma osobami z naszej branży. Od wczoraj napływają wiadomości od liderów różnych zespołów deweloperskich oraz wydawnictw, w których wszyscy zainteresowani jednych głosem mówią wprost – założyciel ZeniMax Media był jednym z wizjonerów.

Poruszającą wiadomość na temat swojego ojca opublikował na witrynie Bethesdy James Altman, który wspomina współpracę z Robertem i jego wizję na prowadzenie firmy. W szczegółach pojawiła się bardzo ciekawa wiadomość – James przytoczył jedną z rozmów:

„Zapytałem go, z czego jest najbardziej dumny po 20 latach i wszystkich sukcesach, jakie odniosła firma. Robert powiedział mi, żebym rozejrzał się po (przepełnionym) parkingu, i powiedział, że najbardziej dumny jest z tego, że tysiące rodzin naszych pracowników może mieć co jeść, stać ich na książki, edukację i możliwości, a wszystko to dzięki firmie, którą zbudował. "Co sprawia, że jest jeszcze lepiej" - powiedział - "to fakt, że nasi pracownicy zarabiają na życie tworząc gry - coś, co kochają".”

Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ dalej James tłumaczy, że Robert A. Altman nigdy nie zgodziłby się na przejęcie, gdyby nie miał pewności, że jego pracownicy trafią w odpowiednie ręce:

„Uważam za trafne, że ostatnim wielkim osiągnięciem zawodowym Roberta - w jego długiej karierze - było zawarcie umowy przejęcia przez Microsoft. Robert i ja wielokrotnie prowadziliśmy strategiczne dyskusje, a on zawsze był bezkompromisowy i powtarzał, że nigdy nie zawrze umowy, jeśli nasi programiści nie będą jej wspierać. "Nie obchodzi mnie, ile pieniędzy ktoś zaoferuje. Nigdy nie zostaniemy przejęci, jeśli nie będzie to dobry dom dla naszych studiów" - mówił. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego domu niż Microsoft. Tym bardziej pasuje do tego, że wkrótce będziemy pracować dla Phila Spencera, oczywiście kolejnego z bliskich przyjaciół Roberta i człowieka, którego Robert regularnie opisywał jako jeden z największych umysłów w naszej branży.”

James Altman potwierdza również, że wkrótce zostanie zakończone przejęcie i najwidoczniej teraz korporacje czekają tylko na zgody, by móc oficjalnie ogłosić dołączenie Bethesdy do Microsoftu.

„Zakończenie naszej umowy z Microsoftem będzie dla nas wszystkich słodko-gorzkim momentem. Ale pocieszam się tym, że nasza firma jest i będzie w sprawnych rękach przyjaciół Roberta. I wiem, że nadal będziemy szanować jego dziedzictwo, tworząc dla naszych fanów najlepsze gry na świecie.”

Źródło: https://bethesda.net/pl/article/5H35BxPrxHT6EFePFQNGqA/in-memory-of-robert-a-altman

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper