Microsoft coraz bliżej przejęcia Bethesdy. Unia Europejska otrzymała dokumenty i ma wydać orzeczenie

News
1395V
Microsoft coraz bliżej przejęcia Bethesdy. Unia Europejska otrzymała dokumenty i ma wydać orzeczenie
Wojciech Gruszczyk | 01.02.2021, 13:57

Microsoft już wkrótce może ogłosić zakończenie transakcji i przyłączenie w swoje szeregi Bethesdy. Korporacja sporządziła już wszystkie dokumenty, które trafiły teraz do Unii Europejskiej. Oczekiwane orzeczenie ma zostać wydane w następnych tygodniach.

Microsoft w zeszłym roku zapowiedział chęć przyłączenia w swoje szeregi Bethesdy. Phil Spencer zaznaczył jednocześnie, że cała transakcja jest skomplikowana i finalnie wszystkie studia oraz ich IP mają zostać kupione na początku 2021 roku.

Teraz możemy potwierdzić, że 29 stycznia Komisja Europejska otrzymała od Microsoftu wszystkie dokumenty i gigant z Redmond zwrócił się o zgodę na transakcję. Jak wiadomo amerykańska korporacja chce kupić całą firmę za 7,5 mld dolarów, więc unijni urzędnicy muszą sprawdzić, czy transakcja nie wpłynie negatywnie na sytuację na rynku.

Unia Europejska ma czas do 5 marca, by zgodzić się na transakcję lub jeśli ma poważne zastrzeżenia, to może rozpocząć pełne dochodzenie.

Jest to ważny ruch dla Microsoftu, ponieważ korporacja musi uzyskać zgodę, by móc zakończyć transakcję. Unia Europejska w ostatniej dekadzie zablokowała połączenie TNT z UPS oraz Aer Lingus z Ryanair.

Microsoft chce przejąć około 2300 pracowników z między innymi: Bethesda Game Studios (Fallout, Elder Scrolls), id Software (Doom), ZeniMax Online Studios (Elder Scrolls Online), Arkane (Dishonored, Prey), MachineGames (Wolfenstein), Tango Gameworks (The Evil Within), Alpha Dog i Roundhouse Studios.

Warto przypomnieć – jakie gry Bethesdy mogą w 2021 roku trafić do Xbox Game Pass?

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-eu-will-decide-if-microsofts-bethesda-deal-can-go-ahead-by-march-5/

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper